آمریکا

به دنبال افزاش شدید نرخ بیکاری در آمریکا و تشکیل صف‌های طولانی غذا، رییس جمهوری این کشور اعلام کرد که واشنگتن هفته پیش رو فرآیند خرید ۳میلیارد دلار محصولات کشاورزی، گوشت و لبنیات را آغاز خواهد کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، «دونالد ترامپ» در توییتر نوشت: اوایل هفته آینده با دستور من، آمریکا خریداری محصولات کشاورزان، دامداران و پرورش دهندگان غلات را شامل لبنیات، گوشت و فرآورده‌های کشاورزی به ارزش ۳ میلیارد دلار برای عرضه در صف‌های غذا و استفاده خانوارها آغاز خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که بیانیه ترامپ به برنامه کمک ۱۹ میلیارد دلاری ماه آوریل وزارت خزانه داری آمریکا به بخش کشاورزی اشاره دارد یا خیر.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده بود که به عنوان بخشی از آن طرح، اقلام کشاورزی را به ارزش ۳ میلیارد دلار از فعالان بخش کشاورزی خریداری خواهد کرد.

براساس داده‌های منتشر شده جمعه هفته گذشته، ایالات متحده در ماه آوریل ۲۰.۵ میلیون شغل را از دست داده و نرخ بیکاری در این کشور به ۱۴.۷ درصد افزایش یافته است.

با اوج گیری تقاضا برای مواد غذایی و افزایش شمار گرسنگان در آمریکا، بانک‌های غذا در این کشور با کمبود اقلام اولیه مواجه شده‌اند. ویروس کرونا زنجیره تولید را مختل کرده و به دلیل تعطیلی کارخانه‌ها و تاسیسات فرآوری، کشاورزان مجبور به از بین بردن محصولات و معدوم سازی خوک‌ها شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =