نفت

بدنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه عربستان سعودی قصد دارد تا تولیدات نفت خود را علاوه بر توافق اخیر انجام شده با اوپک‌پلاس،یک میلیون بشکه دیگر کاهش دهد،طلای سیاه اندکی از افت قیمت امروز خود راجبران کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، با آغاز موج دوم آلودگی به ویروس کرونا در برخی از کشورها و نگرانی‌ها در خصوص انباشت ادامه‌دار نفت در انبارها که اقدام حمایتی اوپک را مبنی بر کاهش تولیدات خنثی کرد، قیمت نفت در معاملات آغازین امروز (دوشنبه) نزولی شد و نفت خام برنت با۷۴ سنت یا ۲.۴ درصد کاهش، هر بشکه ۳۰.۲۳ دلار معامله شد و وست تگراس اینترمیدیت نیز با افت ۵۵ سنتی یا ۲.۲ درصدی، بشکه ای ۲۴.۱۹ دلار خرید و فروش شد.

با این حال وزارت انرژی عربستان امروز اعلام کرد که این نهاد به شرکت دولتی آرامکو دستور داده است تا تولیدات خود را برای ماه ژوئن به اندازه یک میلیون بشکه دیگر کاهش دهد.

نفت خام برنت با افزاش ۱۹ سنتی یا تقریبا ۱ درصدی هر بشکه ۳.۱۶ دلار معامله شد و این در حالی است که وست تگزاس اینترمیدیت با رشد ۳۸ سنتی هر بشکه ۲۵.۱۲ دلار دست به دست شد.

نشانه های احتمالی مبنی بر وقوع موج دوم آلودگی به ویروس کرونا، سرمایه گذاران را نگران کرده است و این در حالی است که در ووهان، خاستگاه کرونا در چین، امروز نخستین موارد ابتلا را از زمان برداشته شدن مقررات قرنطینه در یک ماه پیش، گزارش شد.

شمار مبتلایان در آلمان تنها چند روز پس از تسهیل قرنطینه صعودی شد و در نتیجه نگرانی ها را مبنی بر از کنترل خارج شدن دوباره پاندمی، افزایش داد. کره جنوبی روز گذشته نسبت به موج دوم کرونا در این کشور هشدار داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =