• ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  • کد خبر: 114586
شاخص

شاخص بورس بالاخره بعد از بیش از یک هفته با ۱۲۴۲۴ واحد افزایش به ۹۳۸ هزار و ۵۵۷ واحد رسید تا یک روز سبز برای سهامداران شکل بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

وضعیت شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۲۴۲۴ واحد رشد معادل ۱.۳۴ درصد به ۹۳۸ هزار و ۵۵۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۲۹۹ واحد افزایش معادل ۱.۳۴ درصد به ۲۴۹ هزار و ۲۵۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۲۶) واحد افت معادل (۰.۱۴) درصد به ۳۲۱ هزار و ۱۵۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۸۲) واحد افت معادل (۰.۱۴) درصد به ۲۰۶ هزار و ۵۱۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۳۴۲۵ واحد افزایش معادل ۱.۰۸ درصد به یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۴۰۷ واحد، شاخص بازار اول با ۹۶۴۳ واحد افزایش معادل ۱.۴۲ درصد به ۶۸۸ هزار ۵۷۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۲۸۲۲ واحد رشد معادل ۱.۲۲ درصد، به یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۲۸ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فولاد با ۱۵۰۱ واحد، شستا با ۱۴۵۷ واحد، وامید با ۱۱۸۳ واحد، فارس با ۱۰۸۸ واحد، پارس با ۹۳۹ واحد و فملی با ۹۳۸ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۲۲۸۹۴ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۴۸۰ هزار و ۷۹۲ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۲۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۲۹ درصد به ۵۵ هزار ۱۳ واحد، چند رشته ای صنعتی ۴۰۲۱ واحد رشد معادل ۴.۱۷ درصد به ۱۰۰ هزار و ۳۹۷ واحد، تامین آب، برق و گاز ۶۲ واحد افزایش معادل ۳.۹۷ درصد به یک هزار و ۶۲۹ واحد، رادیویی با (۲۹۸) واحد افت، معادل (۳.۹۲) درصد به ۷ هزار و ۳۱۲ واحد، محصولات چرمی با (۱۳۰۷) واحد ریزش، معادل (۴.۶۶) درصد به ۲۶ هزار و ۷۴۷ واحد، انتشار و چاپ با (۱۱۴۸۲۷) واحد افت، معادل (۴.۸۷) درصد به ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۰۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وامید، خاهن، شدوص، کماسه، کاما، قثابت و پارسان» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وتوسم، حتاید، خگستر، برکت، وساپا، غسالم و ورنا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۲۹۹ نوبت معاملاتی، ۱۳ میلیارد و ۱۸۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۸ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =