دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که کشور برای دستیابی به رشد اقتصادی نیاز به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی دارد که بخشی از آن باید از منابع دولتی و بخش دیگری از منابع بانک‌ها تامین شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، فرهاد دژپسند صبح امروز (شنبه) و در مراسم افتتاح رسمی «راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و با حضور روسای اتاق بازرگانی ایران و تهران، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص، محمدعلی دهقان دهنوی معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، امیدعلی پارسا رییس سازمان امور مالیاتی و ذبیح‌الله ذبیحیان رییس سازمان ثبت اسناد برگزار شد، اظهار داشت: برای تحقق رشد اقتصادی مطلوب به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز داریم که بخشی از این منابع از طریق منابع دولتی و همچنین بانک‌ها تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه منابع بانکی باید به سوی تامین نیازهای بخش خصوصی برود، ادامه داد: همچنین باید منابع خُرد را در بازار سرمایه جذب کنیم تا منابع لازم برای تحقق رشد حداقلی فراهم شود و سرمایه‌گذاران باید تشویق شوند که به سرمایه‌گذاری و تولید روی بیاورند.

 دژپسند با اشاره به اقدامات لازم برای کاهش زمان صدور مجوزهای کسب‌وکار گفت: بخش مهمی از این کاهش زمان مربوط به همراهی سازمان امور مالیاتی است.

وی یادآور شد: از ابتدای اسفند ۹۸ یکی از رویکردهای ما این بوده که تا جای ممکن مالیات را به ابزاری برای سرمایه گذاری و تولید تبدیل کنیم.

دژپسند از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پنجره واحد الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این پنجره، حضور فیزیکی فعالان اقتصادی کاهش می یابد.

 وزیر اقتصاد با اشاره به جزئیات پنجره واحد آغاز به کار کسب و کارها که امروز راه اندازی شد، گفت: از طریق این پنجره زمان لازم برای اخذ مجوزها از ۷۲ و نیم روز به ۲ و نیم روز تا سه روز کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: از فعالان اقتصادی درخواست می‌کنم که در صورتی که اخذ مجوزهای آنها برای شروع کسب و کار بیش از سه روز طول کشید به شماره ۱۸۶۶ اعلام کنند تا به طور جدی به آن رسیدگی شود.

دژپسند با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد و تولید گفت: در یک دهه گذشته رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال عناوین اقتصادی، رونق و جهش تولید را مد نظر قرار داده اند.

 وزیر اقتصاد با بیان اینکه در ۹ سال اخیر از نظر رشد سرمایه گذاری شرایط خوبی را نداشتیم، اضافه کرد: باید تلاش شود در حالی که کشورمان با انواع تحریم‌ها و فشارها مواجه است موانع فعالیت اقتصادی را به حداقل برسانیم.

 وی با بیان اینکه امروز سرمایه‌گذاری مانند نان شب برای ما واجب است، گفت: برای کاهش نرخ بیکاری، بالا بردن جایگاه کشور در اقتصاد جهانی و تحقق رونق تولید، باید شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاری و تولید فراهم کنیم.

 وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که سرمایه‌گذار خارجی تمایل به شراکت با سرمایه‌گذاران ایرانی پیدا کند و شکاف سرمایه در کشور کم شود.

دژپسند ادامه داد: امروز پنج استان به پنجره واحد شروع کسب‌وکار مجهز می‌شوند که باید تلاش کنیم تا پایان امسال به همه استان‌ها گسترش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =