مسکن

وزارت راه و شهرسازی آخرین مهلت تکمیل مدارک برای متقاضیان و ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن در مرحله دوم ثبت نام این طرح را اعلام کرد.

به گزارش ایبِنا، وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اجرای طرح اقدام ملی مسکن در راستای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت این طرح و اعلام تعداد ثبت نام کننده ها آخرین مهلت تکمیل مدارک برای ثبت نام کنندگان این طرح را اعلام کرد.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیانی که در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن اقدام به ارسال پیامک برای قرار گرفتن در فهرست ثبت نام شده ها کرده اند تا نیمه خرداد ماه برای تکمیل مدارک خود از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن مهلت دارند.

براساس تازه ترین آمارها در خصوص وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور، در مرحله دوم ثبت نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن، تعداد یک میلیون و ۳۶۰ هزار متقاضی ثبت نام کرده اند که ۵۳۰ هزار نفر از این متقاضیان از طریق سامانه و ۸۶۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام خود را انجام داده اند.

آن طور که متولی طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرده است نتایج ثبت نام ۵۳۰ هزار نفر ثبت نام کننده از طریق سامانه مشخص شده است که ثبت نام کننده ها می توانند از طریق مراجعه به سامانه مسکن ملی از آن مطلع شوند. مابقی ثبت نام کننده ها هم باید برای تکمیل مدارک خود اقدام کنند و مدارک مورد نیاز را در سایت سامانه طرح اقدام ملی مسکن بارگزاری کنند.

به این ترتیب و براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیانی که از طریق پیامک تقاضای خود برای قرار گرفتن در فهرست متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را ثبت کرده اند باید حداکثر تا ۱۵ خرداد برای تکمیل فرآیند ثبت نام به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه و مدارک خود را بارگزاری کنند تا متولی این طرح بتواند فرآیند پالایش متقاضیان را براساس این مدارک انجام دهد و سپس نسبت به اعلام اسامی مشمولان نهایی اقدام کند.

متقاضیانی که در مرحله دوم از طریق پیامک درخواست خود را برای قرار گرفتن در فهرست ثبت نام شده های طرح اقدام ملی به وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده اند لازم است تصویر شناسنامه و کارت ملی خود و افراد تحت تکفل، همچنین سند مالکیت زمین برای متقاضیان دارای زمین و گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا طی ۵ سال اخیر را به عنوان مدارک مورد نیاز برای تکمیل ثبت نام در سامانه بارگزاری کنند.

از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی که براساس وعده دولت قرار است تا سال ۱۴۰۰ تکمیل شوند نخستین واحدها در تابستان امسال به بهره برداری می‌رسند. بنا بر اعلام متولی مسکن ملی، تابستان امسال افتتاحیه مرحله اول واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی خواهد بود.

متولی طرح اقدام ملی و مسئولان مربوطه در تلاش هستند تا در تابستان امسال همه واحدهای آماده تحویل به متقاضیان در نقاط مختلف تحویل شود. براساس آمار مربوط به دو مرحله ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر متقاضی این واحدها هستند که با تعیین تکلیف شرایط در نهایت، این طرح ۴۰۰ هزار خانوار را در بر می گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =