امنیت سایبری

براساس اعلام نخست وزیر استرالیا، این کشور در راستای مقابله با موج حملات سایبری، طی ۱۰ سال آتی ۱.۳۵ میلیارد دلار استرالیا (۹۲۶.۱ میلیون دلار آمریکا) برای تامین امیت سایبری هزینه خواهد کرد.

به گزارش ابیِنا از نیویورک تایمز، این اطلاعیه تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که کنبری از حمله یک «ایفاگر پیچیده و مستقر در خاک استرالیا» به تمام سطوح دولت، هیات‌های سیاسی، ارائه دهندگان خدمات اساسی و اپراتورهای زیرساخت های حساس خبر داد.

اگرچه استرالیا اشاره نکرده که چه کسی مسوول این حملات است اما براساس اعلام سه منبع که به شرط حفظ هویت حاضر به گفت‌وگو شدند، کنبری معتقد است که چین مسوول حملات بوده که البته این گمانه زنی به سرعت از سوی پکن تکذیب شده است.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اولویت اصلی دولت فدرال حفاظت از اقتصاد، امنیت و حاکمیت کشور است و فعالیت‌های کینه توزانه سایبری به این اولویت صدمه وارد می‌کند.

بسته مذکور مبلغ ۴۷۰ میلیون دلار را برای استخدام ۵۰۰ متخصص امنیت سایبری در اداره اطلاعات امنیت سایبری استرالیا در برمی‌گیرد. این بودجه بخش از سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری (استرالیا) این کشور در بخش قابلیت‌های جنگ سایبری بوده که براساس اعلام «لیندا رینولدز» وزیر دفاع استرالیا، برنامه‌ای است که پس از حمله الکترونیکی به مجلس این کشور و سه حزب بزرگ سیاسی آن در سال ۲۰۱۹، تسریع شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =