مکزیک

آمار و ارقام رسمی اداره ملی آمار مکزیک حاکی از آن است که از ماه مارس و به عنوان بخشی از رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، ۱۲ میلیون نفر شغل خود را در این کشور از دست داده‌اند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، براساس داده‌های اداره آمار مکزیک، نرخ مشارکت اقتصادی در ماه مه ۴۷.۴ درصد بوده است؛ این نرخ که درصد جمعیت در سن کار را اندازه‌گیری می‌کند، در ماه آوریل سال جاری ۴۷.۵ و در مه ۲۰۱۹ عدد ۶۰.۲ را نشان می‌داد.

اداره آمار مکزیک ضمن اعلام از دست رفتن ۱۲ میلیون شغل از ابتدای همه‌گیری، اعلام کرد که کارگران در جریان تعلیق مشاغل علاوه بر نداشتن دستمزد، هیچ تضمینی نیز برای به دست آوردن مجدد شغلشان پس از رفع محدودیت‌ها نداشتند.

اقتصاد مکزیک به شدت از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده است به طوری که صندوق بین المللی پول پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری با کاهش ۱۰.۵ درصدی مواجه شود؛ اتفاقی که بزرگ‌ترین افت رشد اقتصادی این کشور از دهه ۱۹۳۰ محسوب می‌شود.

همچنین براساس آمار، شمار مکزیکی‌هایی که در جریان پاندمی در بخش‌های غیررسمی مشغول به کار شدند به شدت افزایش یافت و در ماه مه با رشد ۴.۱ درصدی نسبت به آوریل به ۲۲.۶ میلیون نفر رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =