بودجه

دولت آیین‌نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موضوع نحوه اجرای برنامه‌های ایجاد و تثبیت اشتغال مولد را ابلاغ کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه مورخ ۷ خرداد ۱۳۹۹، آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک های فنی و اعتباری به تصویب رساند.

به موجب این آیین نامه، سازمان برنامه و بودجه کشور می‌تواند بخشی از اعتبارات این آیین نامه اجرایی را جهت اجرای برنامه‌های تحریک تقاضای داخلی برای کالاهای مصرفی بادوام، واسطه ای و سرمایه‌ای تولید داخل با اولویت تحریک تقاضا بر روی زنجیره ارزش تولید حسب پیشنهاد دستگاه اجرایی، براساس دستورالعمل مشترکی که توسط سازمان، دستگاه های اجرایی و بانک مرکزی تهیه می‌شود، صرف کند.

همچنین، سازمان برنامه و بودجه مجاز است به منظور تسهیل تامین وثایق لازم برای اجرای برنامه‌های موضوع این آیین نامه اجرایی، بخشی از اعتبارات این آیین نامه اجرایی را برای افزایش سرمایه صندوق های ضمانت سرمایه گذاری، صندوق بیمه کشاورزی و صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و عشایری مشارکت کننده در برنامه های مذکور صرف کند.

برای مشاهده مصوبه اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =