• ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
  • کد خبر: 115971
شاخص

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بر خلاف صعودهای چند روز اخیر با ۶۶۰۰ واحد رشد به یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۷۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۶۶۰۰ واحد صعود معادل ۰.۳۸ درصد به یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۷۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۷۴۳ واحد افزایش معادل ۰.۳۸ درصد به ۴۶۳ هزار و ۳۴۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۳۱۴) واحد افت معادل (۰.۸۹) درصد به ۴۷۸ هزار و ۶۸۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۸۴۰) واحد کاهش معادل (۰.۸۹) درصد به ۳۱۵ هزار و ۱۶۴ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۶۳۷) واحد کاهش معادل (۰.۱۱) درصد به ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۳۴ واحد، شاخص بازار اول با ۵۱۷۴ واحد معادل ۰.۳۹ درصد به یک میلیون و ۳۴۴ هزار ۴۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۹۲۴ واحد صعود معادل ۰.۳۶ درصد به ۳ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۴۰۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۴۳۸۶ واحد، شستا با ۲۹۹۲ واحد، فملی با (۲۸۳۷) واحد، شپنا با ۲۰۸۵ واحد، پارسان با ۱۸۶۳ واحد، شتران با ۱۷۶۴ واحد و شبندر با ۱۶۵۹ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با ۱۲۹۶ واحد صعود معادل ۳.۹۸ درصد به ۳۳ هزار و ۸۹۲ واحد، فرآورده نفتی با ۲۵۹۷۳۹ واحد افزایش معادل ۳.۷۸ درصد به ۶ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۷۸۸ واحد، محصولات کاغذ با (۱۰۲۶۲) واحد ریزش معادل (۳.۸۱) درصد به ۲۵۸ هزار و ۷۵۵ واحد، لاستیک با (۱۶۹۳۱) واحد افت معادل (۴.۱۰) درصد به ۳۹۵ هزار و ۶۹۱ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۴۸) واحد کاهش معادل (۴.۴۴) درصد به یک هزار و ۳۹ واحد، انتشار و چاپ با (۱۸۲۷۰۵) واحد ریزش معادل (۴.۸۳) درصد به ۳ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۴۵۲ واحد، محصولات چرمی با (۳۲۵۴) واحد ریزش معادل (۴.۸۹) درصد به ۶۳ هزار و ۲۹۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کدما، خکمک، لبوتان، غدشت، سخزر، افق و خزامیا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دسبحا، رتکو، مرقام، سدور، فاذر، خاهن و دتماد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار نوبت معاملاتی، ۱۵ هزار و ۹۳۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲۷ هزار و ۸۰۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =