بورس

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۳ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک میلیون و ۲۴۰ هزار رشد، بازدهی ۲۴۱ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سالجاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۳ روز معاملاتی، تعداد ۶۴۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۷۳۷۲ هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال در ۱۰۴ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۲۹ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۳۸۹ میلیارد و ۵۸ میلیون سهم به ارزش ۳۷۸۴ هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال در ۴۳ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۴۳۳ نوبت در بازار اول، ۲۳۵ میلیارد و ۸۹۹ میلیون سهم به ارزش ۳۳۲۶ هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال در ۵۸ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۱۳۵ نوبت در بازار دوم، ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار برگه به ارزش ۲۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در ۶ هزار و ۱۸۶ نوبت در بازار بدهی، ۶۶ میلیون و ۳۸۰ هزار قرارداد به ارزش ۲۰ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال در ۵۵۴ هزار و ۳۳۳ نوبت در بازار مشتقه و ۱۶ میلیارد و ۲۱۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۲۱۹ هزار و ۳۹۶ میلیارد ریال در یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۴۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۷۴۲ واحد رشد، معادل ۲۴۱.۹۱ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۹۸۱ هزار و ۲۹۰ واحدی و شاخص بازار دوم با رشد ۲ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۲۳۹ واحدی به ترتیب ۲۷۰.۵۳ و ۲۰۲.۶۷ درصد افزایش داشته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =