معمار نژاد

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد می گوید تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده که این عدد نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، معدن، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد است که این عدد در سال گذشته ۳۲ درصد بود؛ افزایش ۲.۸ درصدی تسهیلات ارائه شده نسبت به سال گذشته، نشان می دهد عملکردها در راستای ارائه ۴۰ درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.

وی افزود: بر اساس قانون باید تا پایان برنامه ششم توسعه ۴۰ درصد از تسهیلات بانک ها به بخش صنعت و معدن تخصیص یابد، تمام تلاش ها نیز در راستای تحقق این مهم است. معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: براساس اصول اقتصادی، تخصیص اعتبار به بخش های مختلف باید براساس ارزش افزوده آن بخش باشد، اما در راستای حمایت از تولید سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود ۲۸ درصد است؛ بنابراین بسیاری معتقدند که سهم این بخش از تسهیلات نباید بیش از ۲۸ درصد باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =