بانک کشاورزی

بانک کشاورزی با جذب ۱۰۰ درصد اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی در زیربخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی به مبلغ ۹۹ هزار میلیارد ریال، از احداث و بهره برداری برترین طرح های تولیدی کشور حمایت کرده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی، بانک کشاورزی با جذب ۱۰۰ درصد اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی در زیربخش های کشاورزی و صنایع تبدیلی به مبلغ ۹۹ هزار میلیارد ریال، از احداث و بهره برداری برترین طرح های تولیدی کشور حمایت کرده است.

تعداد طرح های اجرایی از محل اعتبار صندوق توسعه ملی در ۴ سال اخیر

مبلغ تسهیلات (میلیارد ریال)

۵۴۹۸۵

۹۹۵۰۷

سه طرح دیگر که در زمره بزرگترین طرح های تولیدی کشور بوده و با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی و از محل اعتبار صندوق توسعه ملی راه اندازی شده اند به شرح زیر است.

۱-بزرگترین طرح پرورش ماهیان خاویاری و تولید خاویار در خاورمیانه: 

بزرگ ترین زنجیره تولید و پرورش ماهیان خاویاری ، تکثیر و پرورش بچه ماهی، تولید خوراک ماهیان و پایانه صادرات محصولات شیلاتی  با ظرفیت تولید  ۳۰ تن خاویار در سال و ۲۰۰۰ تن گوشت ماهی در استان مازندران به بهره برداری رسیده و برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است.                                                                                                                                   

۲-صنایع غذایی ستاره بین المللی کاسپین:

شرکت ستاره بین المللی کاسپین  با ظرفیت ۱۲ هزار تن تولید محصولات لبنی دراستان تهران  به بهره برداری رسیده و برای ۱۶۲ نفر اشتغال ایجاد کرده است.   

  ۳-زنجیره تولید پارس گاورس:

زنجیره تولید و عمل آوری و بسته بندی گوشت ماکیان و گوشت قرمز پارس گاورس با ظرفیت ۲۷۰۰ تن در سال در استان فارس به بهره برداری رسیده و برای ۸۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

     ۴-ابر پروژه انتقال آب خلیج فارس به جنوب شرق کشور :

بانک کشاورزی با تامین بخشی از منابع مالی طرح ملی انتقال آب خلیج فارس که از محل منابع صندوق توسعه ملی صورت گرفته است، در آبرسانیبه بخش صنعت گل گهر

در سیرجان، مس در سرچشمه رفسنجان و چادرملو یزد و نیز تامین آب کشاورزی و آب شرب استان های یزد و کرمان مشارکت می کند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =