بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۵۱۷۲۷ واحدی معادل ۳.۴۲ درصد به رقم یک میلیون و ۴۶۲ هزار و ۵۴۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۴۶ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۲۷۴ واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در دومین روز کاری هفته (دوشنبه بیست و هشتم مهرماه ۹۹)، همانند روز گذشته شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۳۵۴۱ واحدی معادل ۳.۴۲ درصد به رقم ۳۸۲ هزار و ۸۷۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۵۷۱۱ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد، عدد ۴۰۰ هزار و ۷۲۶ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۷۴۲ واحدی به رقم ۲۶۲ هزار و ۵۴۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۶۳۵۹۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۷۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۳۶۵۳ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۳۸ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۱۸۶۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۷۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی  فولاد، فارس، فملی، تاپیکو، شپنا و کگل بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نیز نمادهای معاملاتی پاکشو،  کفرا و ختور با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز ۲ هزار و ۱۶ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۳۹ هزار و ۹۹۹ نوبت معامله و به ارزش ۳۳ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای کفرا (فرآورده‌ های‌ نسوزایران)، ختور (رادیاتور ایران)، کطبس (ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس)، وصنا (گروه‌ صنایع‌ بهشهر ایران)،  غدام (خوراک‌ دام‌ پارس) و کحافظ (کاشی‌ و سرامیک‌ حافظ) است و همچنین بیشترین کاهش قیمت در معاملات امروز برای نمادهای غپینو (پارس‌ مینو)، رمپنا (گروه مپنا)، ثبهساز (بهساز کاشانه تهران)،  شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شتران (پالایش نفت تهران)  است.

پُربیننده بازار امروز

بر اساس این گزارش، در پایان معاملات امروز؛ نمادهای خودرو، شپنا، وبملت، فولاد، وتجارت و فملی، به عنوان پُربیننده های بازار امروز معرفی شدند.

برترین تقاضا به کدام سهم رسید؟

در بازار امروز، نماد ختور متعلق به رادیاتور ایران‌ با بیشترین تقاضا مواجه شد و در مقابل نیز نماد معاملاتی خودرو متعلق به ایران خودرو با بیشترین حجم عرضه روبرو شد.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز، تنها شاخص صنعت ذغال سنگ با افزایش همراه شد و در ادامه شاخص های فلزات اساسی، حمل و نقل، رادیویی، فرآورده نفتی و اطلاعات و ارتباطات با کاهش مواجه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =