روحانی

رییس جمهور با اشاره به تلاش‌های دشمن برای اخلال در صادرات غیرنفتی کشورمان گفت: تنوع صادرات غیرنفتی کشور مانع از توفیق دشمن برای ایجاد مانع یا اخلال در صادرات غیرنفتی کشورمان شد.

به گزارش ایبِنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بخش‌هایی از سخنان خود در جلسه هیات دولت، با اشاره به گذشت ۸ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: دولت و همه دستگاه‌های دیگر و به ویژه بخش بهداشت و درمان کشور با تمام توان در ۸ ماه گذشته برای مقابله موثر با شیوع کرونا تلاش کرده‌اند و از زحمات همه بخش‌های درمانی، تولیدی، انتظامی و دیگر کسانی که در این زمینه دولت را یاری کرده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور درادامه با تبریک روز صادرات، به تلاش‌های دشمن برای اخلال در صادرات غیرنفتی کشورمان اشاره و اضافه کرد: تنوع صادرات غیرنفتی کشور مانع از توفیق دشمن برای ایجاد مانع یا اخلال در صادرات غیرنفتی کشورمان شد.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز با قاطعیت می‌توانیم تلاش‌های آمریکا علیه ملت ایران را شکست خورده توصیف کنیم، اظهار داشت: برای جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه مهم نیست که چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، چرا که هر دولتی در آمریکا بر سر کار بیاید، مجبور است در برابر ملت ایران تسلیم شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ارزش صادرات غیرنفتی کشور در هشت ساله دولت‌های نهم و دهم حدود ۱۷۱ میلیارد دلار بوده که از ابتدای دولت یازدهم تا امروز به بیش از ۳۰۱ میلیارد دلار افزایش یافته است، تصریح کرد: این رقم تا پایان دولت ان‌شاالله به بیش از دو برابر مدت مشابه افزایش خواهد یافت. این موفقیت نشان از یک حرکت پرنشاط و بالنده دارد که ثابت می‌کند فشار تحریم‌ها باعث شده همه پای کار بیایند و برای پیروزی و پیشرفت کشور تلاش کنند.

روحانی در ادامه با اشاره به اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین، خاطرنشان کرد: دولت در سخت‌ترین شرایط مالی دریافتی بازنشستگان را به طور متوسط ۷۷ درصد افزایش داده تا در شرایطی که کرونا برای مردم و به ویژه افراد دارای حقوق ثابت مشکلاتی ایجاد کرده، کمکی به مردم شده باشد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز وظیفه همگان تلاش برای رفع مشکلات مردم است، گفت: دولت در میانه میدان ایستاده و همه ارکان و دستگاه‌ها باید دولت را در رفع مشکلات و بهبود اوضاع یاری کنند. همه باید توجه داشته باشند که از ورود به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کرده و با هم‌افزایی، وحدت و همدلی در راه خدمت به مردم قدم برداریم.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت بدون کمک دیگر دستگاه‌ها نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، اظهار داشت: دست همکاری به سوی همه قوا و دستگاه‌ها دراز می‌کنیم و اطمینان داریم که با همکاری و همدلی در جنگ تحمیلی اقتصادی همچون جنگ تحمیلی ۸ ساله پیروز خواهیم بود.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود، با اهدای لوح، از وزرای نیرو، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئولیت دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی تقدیر کرد و توضیح داد که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، جشنواره شهید رجایی به شکل سال‌های قبل برگزار نشده و لذا تقدیر از دستگاه‌های برگزیده در خدمت‌رسانی به شکلی محدود برگزار شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =