چین

اقتصاد دیجیتال چین در سال ۲۰۱۹ از ۵ تریلیون دلار فراتر رفت.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، گزارش جدیدی از آکادمی مطالعات فضای مجازی چین نشان داد که اقتصاد دیجیتال کشور در سال گذشته به ۳۵.۸ تریلیون یوان (۵.۴۵ تریلیون دلار) رسیده که ۳۶.۲ درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد.

این گزارش تایید می کند که همه گیری Covid-۱۹ اهمیت اینترنت را برجسته کرده است، در حالی که اقتصاد دیجیتال به  نیروی مهمی در کاهش تاثیر ویروس کرونا، تغییر شکل اقتصاد و بهبود قابلیت های حکمرانی تبدیل شده است.

طبق تحقیق ذکر شده در این گزارش، تا پایان ماه می شبکه فیبر نوری چین تمام مناطق شهری و روستایی را تحت پوشش قرار داده است، به طوری که تعداد مشترکین فیبر نوری ۹۳.۱ درصد از کاربران باند پهن ثابت کشور را تشکیل می دهد که بالاترین میزان در جهان است.

در سال ۲۰۱۹ ، ۵.۴۴ میلیون ایستگاه ۴ جی در چین وجود داشت و میزان ترافیک مصرفی داده تلفن همراه به ۱۲۲ میلیارد گیگابایت رسید و رتبه اول را در جهان کسب کرد. از سپتامبر سال ۲۰۲۰، چین بیش از ۴۸۰ هزار ایستگاه ۵ جی ساخته است.

معاملات تجارت الکترونیکی این کشور در سال گذشته به ۳۴.۸۱ تریلیون یوان (۵.۲ تریلیون دلار) رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۷ درصد رشد داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =