شاخص

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۳۵۴۸ واحدی معادل ۱.۷۲ درصد به یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۷۱ واحدی به ۱۷ هزار و ۳۲۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه هشتم آذرماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۱۵۸ واحدی معادل ۱.۷۲ درصد به رقم ۳۶۳ هزار و ۷۲۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۳۹۹ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد، عدد ۴۰۱ هزار و ۵۳۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۱۹۰ واحدی به رقم ۲۶۲ هزار و ۹۲۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۲۳۸۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۸۹۱ واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۲۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۷۰۷۶ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شپنا، تاپیکو و شتران با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، خساپا، وبصادر، وبملت و شبندر، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۸۳۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۶ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پتایر(ایران‌ تایر) با ۸.۵۲ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای قصفها، غبهنوش، زمگسا، دفرا، تایرا و کدما بود. همچنین نماد معاملاتی ختور(رادیاتور ایران) با ۴.۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خپارس، شکربن، خودرو، خساپا، خزامیا و تکنو بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، وتجارت، فملی، خساپا، فولاد، شپنا و وبصادر، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی وتوکا، تاپیکو، حکشتی، سیمرغ، پترول، اخابر و ولپارس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی خکمک، کفپارس، فنوال، پدرخش، خساپا، انرژی۱ و تپمپی بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در اولین روز هفته، شاهد روند صعودی شاخص صنایع مختلف بود. به گونه‌ای که شاخص صنایعی همچون اطلاعات و ارتباطات، ذغال سنگ، وسایل ارتباطی، حمل و نقل، قند و شکر، محصولات کاغذ و رادیویی، سبزپوش بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =