شاخص

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۲۵ واحدی معادل ۲.۶۲ درصد به یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۹۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۵۱۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در دومین روز کاری هفته (یکشنبه نهم آذرماه ۹۹)، شاهد ادامه روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۵۲۶ واحدی معادل ۲.۶۲ درصد به رقم ۳۷۳ هزار و ۲۳۹  واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۹۳۰۳ واحدی معادل ۲.۳۲ درصد، عدد ۴۱۰ هزار و ۸۳۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۰۹۲  واحدی به رقم ۲۶۹ هزار و ۲۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۵۹۹۴ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۳۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۸۸۴ واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۴۳ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۹۱۰۳۷ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۸۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، تاپیکو، وغدیر، خودرو و پارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وبصادر، وپارس و وسکرشا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۶ میلیارد و ۴۷۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۷۵۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۰ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سکرد(سیمان کردستان) با ۷.۳۱ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای غبهنوش، پتایر، وغدیر، وملی، فنورد و زکوثر بود. همچنین نماد معاملاتی لخزر(پارس‌ خزر) با ۴.۶۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ساربیل، بکاب، خکمک، غشصفا، قنیشا و وسکرشا بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، وتجارت، خودرو، شستا، فولاد، وبصادر و شتران، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی تاپیکو، شستا، وتوکا، وملی، خساپا، خزامیا و خودرو با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وتجارت، پدرخش، انرژی۱، وسخراج، یاقوت، ثاباد و بکاب بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در دومین روز هفته، شاخص های صنعت، سبزپوش بودند. به عنوان نمونه شاخص صنایعی همچون محصولات چرمی، ذغال سنگ، اطلاعات و ارتباطات، رادیویی، فنی مهندسی، حمل و نقل و وسایل ارتباطی با روند افزایشی همراه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =