شهرسازی

مرکز آمار ایران از افزایش متوسط قیمت فروش هر متر واحد مسکونی در فصل تابستان امسال در مقایسه با فصل قبل و مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایبِنا، مرکز امار اعلام کرد: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۳۴ میلیون و ۷۹۴ هزار تومان با میانگین مساحت ٢١٠ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٣٦,٤ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٨٦.٥ درصد افزایش داشته ‌است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۴ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۲۸.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۶.۴ درصد، افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۶۴ هزار و ۱۹۱ تومان با میانگین مساحت ۷۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۵.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۷.۴ درصد، افزایش داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =