فغانپور گنجی

علی فغانپورگنجی مدیر شعب بانک صنعت و معدن استان قزوین گفت: با اختصاص ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی به بخش تولید در سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن علی فغانپورگنجی مدیر بانک صنعت و معدن استان قزوین اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از جمله بانک های تخصصی است که در این استان ۱۰۰ درصد تسهیلات آن به بخش صنعت و تولید اختصاص یافته است.

وی افزود: امروز مشکل ما اشتغال، سرمایه گذاری و تولید است و منابع محدود مالی مهمترین چالش ها در این عرصه محسوب می شود و اگر صنعت بخواهد رشد کند باید حمایت از بانک های تخصصی به صورت جدی صورت گیرد.

فغانپورگنجی بیان کرد: در زمینه منابع در آخرین ردیف ها قرار داریم چون سپرده گذاری ما محدود است و به همین دلیل با محدودیت منابع مواجهیم لذا باید دولت حمایت از بانک را جدی بگیرد.

این مدیر بانکی در مورد مزایده کارخانه ها به دلیل بدهی هم گفت: در این راستا هر چند قانون این اختیار را داده اما سیاست ما تعطیل کردن کارخانه در حال تولید نیست ‌اما کارخانه ای که ۱۰ سال تعطیل شده و تولید ندارد باید تعیین تکلیف شده و به تولیدکننده دیگری واگذار شود.

وی از کمبود منابع مالی به عنوان چالش مهم این بانک یاد کرد و افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی که از بانک صنعت و معدن تسهیلات می گیرند متاسفانه حسابهایشان در تهران گردش دارد در حالی که باید حسابهای آنها در این بانک باشد اما علیرغم تاکید استاندار بخش خصوصی تمکین نمی کند.

فغانپورگنجی اظهار داشت: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و رونق تولید در دادن تسهیلات رتبه قابل قبولی را در استان داریم و بیش از ۱۵ برابر منابع تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و رونق تولید در یک سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان و از محل خارج از تبصره هم ۳۰۰ میلیارد تومان به تولیدکنندگان پرداخت شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =