بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۲۲۴ واحدی معادل ۰.۰۸ درصد به یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۲۷۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد  ۲۰۵ واحدی به ۱۹ هزار و ۴۳۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه نوزدهم آذرماه ۹۹)، همانند روز قبل، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۲۰ واحدی معادل ۰.۰۸  درصد به رقم ۳۹۳ هزار و ۹۰۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۶۱۰ واحدی معادل ۱.۴۹ درصد، عدد ۴۵۱ هزار و ۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۳۲۸ واحدی به رقم ۲۹۵ هزار و ۲۸۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۳۴۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۷۶ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۳۷۳۷ واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۱۱۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۷۶۲۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، کگل، شپنا، شتران و کچاد، با بیشترین کاهش، تاثیر معناداری در روند کاهشی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی اخابر، حکشتی، فولاد، همراه، ونیکی و خبهمن، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس  ۱۳ میلیارد و ۳۱۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۱ میلیون و ۹۹۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۴۵ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غبهنوش(‌بهنوش‌ ایران) با ۸.۹۹ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای پتایر، قصفها، واعتبار، ثاباد، وملی و سصفها بود. همچنین نماد معاملاتی وپست(پست بانک ایران) با ۴.۴۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شکلر، سنیر، شدوص، پاسا، شکربن و قزوین بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، فملی، آبادا، غزر، وتجارت و خودرو، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

همچنین امروز، بیشترین بازدهی متعلق به گروه منسوجات و کمترین بازدهی متعلق به گروه اطلاعات و ارتباطات بود.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی اخابر، وتوکا، های وب، وکار، بموتو، فروس و وتوصا با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای پدرخش، انرژی۱، پاسا، وسخراج، یاقوت، کمند و کبورسبیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع مختلف همگی با افزایش همراه شدند. به گونه ای که شاخص صنعت محصولات چرمی با ۵ درصد رشد صدر نشین بود و پس از آن، شاخص صنایعی همچون وسایل ارتباطی، حمل و نقل، اداره بازارهای مالی، کاشی و سرامیک، محصولات چوبی و اطلاعات و ارتباطات با افزایش همراه بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =