بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۹۵۲۴ واحدی معادل ۲.۹۳ درصد به یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۷۰۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۱۲ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه هفدهم دیماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۳۲۸ واحدی معادل ۲.۹۳ درصد به رقم ۳۴۲  هزار و ۵۰۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۸۱۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد، عدد ۴۶۰ هزار و ۵۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۴۹ واحدی به رقم ۳۰۱ هزار و ۴۷۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۶۶۱۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۴۵۷۳ واحد کاهش به رقم ۹۴۲ هزار و ۸۵۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۹۹۷۰ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، فولاد، شستا و کچاد، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کویر، شبهرن، تایرا، شسپا، وکار و پرداخت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۵۱۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۶۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۹ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غدام(خوراک‌ دام‌ پارس) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای غاذر، سیستم، غشاذر، وایران، شپارس و کلوند بود. همچنین نماد معاملاتی دزهراوی(داروسازی‌زهراوی) با ۵.۱۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وبملت، دفارا، دانا، وساپا، خپارس و شبریز بود. 

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، ثبهساز، فولاد، سیتا، غنوش، کاما و خساپا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کمند، غشاذر، وایران، پارند، وکار، سیستم و ونفت با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شپنا، خگستر، برکت، انرژی۱، خزامیا، وتجارت و خودرو بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، تنها شاخص صنعت انتشار و چاپ با افزایش همراه بود و شاخص صنایع حمل و نقل، رادیویی، فنی مهندسی، اداره بازارهای مالی، اطلاعات و ارتباطات و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =