بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۵۳۷۴ واحدی معادل ۰.۴۱ درصد به یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۴۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۹ واحدی به ۱۹ هزار و ۱۷۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه بیست و دوم دیماه ۹۹)، شاهد روند ۲۷۱۲  واحدی معادل ۰.۵۸ درصد، عدد ۴۶۹ هزار و ۳۶۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۷۵ واحدی به رقم ۳۰۷ هزار و ۱۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۳۷۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۰۲۴ واحد کاهش به رقم ۹۳۰ هزار و ۸۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۴۹۴ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۰۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی،  خودرو،  شپنا،  فخوز و شتران، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا،  بترانس،  حکشتی،  فولاد،  شیران و وپاسار، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۳۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۱ هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کسرا(سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان) با ۲۷.۹۶ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای بترانس،  غالبر،  بکاب،  سدور،  ثبهساز و سفار بود. همچنین نماد معاملاتی پکویر(کویر تایر) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سخزر،  خبهمن،  ثشرق، فلوله، ثاخت و زمگسا بود. 

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا،  فملی، خودرو، شتران، شپنا،  خساپا و وتجارت،  به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی ثبهساز،  های وب،  سیتا،  پارند،  قرن،  سصفها و کمند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای برکت،  وتوصا،  غدام،  کاما،  خبهمن، بترانس و ثنوسا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع دستگاههای برقی، محصولات چوبی، محصولات چرمی، محصولات کاغذ و حمل و نقل با افزایش همراه بودند و شاخص صنایع ذغال سنگ و وسایل ارتباطی با روند نزولی مواجه شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =