• ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
  • کد خبر: 121350
بیت کوین

یکی از دارندگان بزرگ بیت‌کوین در معرض از دست دادن بخش زیادی از ثروتش قرار دارد.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، جیمز هاولز ۳۵ ساله از انگلستان یک مهندس کامپیوتر است که از سال ۲۰۱۳ مشغول استخراج بیت کوین بوده، اما ممکن است که ثروت هنگفت وی به دلیل ناتوانی اش در بازیابی اطلاعاتش بر باد رود. وی اکنون هشت بار رمز ورود به کیف پول الکترونیکی خود را نادرست وارد کرده، اما اکنون با کمک متخصصان بازیابی اطلاعات در تلاش است تا رمز عبور خود را پیدا کند.

هاولز ۷۵۰۰ بیت کوین در کیف پول خود دارد که ارزش آن ها در مجموع رقمی حدود ۲۸۰ میلیون دلار برآورد می شود. او اکنون ۲۵ درصد این مبلغ را به عنوان جایزه برای کسی در نظر گرفته که بتواند رمز عبور را پیدا کند.  

با وجود اینکه تلاش هایی برای بازیابی این اطلاعات انجام شده، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که شانسی برای احیای اطلاعات وجود ندارد. هاولز با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها تقاضای وی را برای همکاری در یافتن رمز عبور رد کرده اند، گفت: تا جایی که می دانم بسیاری از شرکت ها امیدی به بازیابی اطلاعات ندارند.  

به نقل از ایسنا؛ در ماه های اخیر ارزش بیتکوین رکوردهای متوالی را به ثبت رسانده است تا جایی که تنها در ماه ژانویه تا ۴۲ هزار دلار نیز پیشروی کرد. هاولز تنها کسی نیست که ثروت بادآوره ای را از دست داده است.

نشریه نیویورک تایمز پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود یک برنامه نویس آلمانی مقیم سان فرانسیسکو، ۷۰۰۲ بیت کوین معادل ۲۶۷.۸ میلیون دلار در اختیار دارد که به دلیل فراموش کردن رمز عبور کیف پولش امکان دسترسی به آنها را ندارد. شبکه بیت کوین غیر متمرکز است و به همین دلیل امکان بازیابی اطلاعات در آن تقریبا غیر ممکن است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =