• ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
  • کد خبر: 121406
چک

براساس آمار بانک مرکزی ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار در آبان ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، براساس آمار بانک مرکزی، بالغ بر ۵۳۲ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۱۱۴۶ هزار میلیارد ریال در آبان ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب ۱۶.۴ درصد و ۱۶.۵ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران حدود ۱۵۸ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۶۷۱ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور ۴۷ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۲۹.۶ درصد)، اصفهان و خراسان رضوی (هرکدام ۸.۷ درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۹.۲ درصـد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهـران (۵۸.۵ درصد)، اصفهان (۵.۷ درصد) و خراسان رضوی (۵ درصد) وصول شده است

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

بیش از ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک در آبان ماه ۱۳۹۹ در کل کشور وصول شد که از این تعـداد بالغ بر ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره عادی و بیش از ‌۵۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس درکل کشور ۹۳.۲ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۶.۸ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی در کل کشور بالغ بر ۲۸۲۶ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بیش از ۱۶۸۰ هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود ۱۱۴۶ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۵۹.۵ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۴۰.۵ درصد رمزدار بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =