آخرین وضعیت راه اندازی بیمه قوامین اعلام شد

مدیرعامل بانک قوامین از تلاش برای کسب مجوزهای لازم از سهامداران این بانک برای تاسیس شرکت بیمه خبر داد و گفت: بدنبال کسب مجوز از بیمه مرکزی برای ثبت شرکت عام بیمه ای هستیم.

غلامحسن تقی نتاج در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران(ایبِنا)، گفت: هنوز نامی برای شرکت بیمه بانک قوامین نهایی نکرده ایم ولی باید به هر حال قاعده ذی نفع واحد و سهامداری که در بیمه مرکزی نیز مطرح است را رعایت کنیم.

وی توضیح داد که بعد از کسب مجوز از سهامداران بانک قوامین، اقدامات اداری لازم برای کسب مجوز از بیمه مرکزی فعال تر خواهد شد تا این شرکت بیمه هرچه سریعتر فعالیت خود را آغاز کند، اما زمانی برای آغاز فعالیت این شرکت بیمه اعلام نکرد.

نتاج درباره اینکه آیا این شرکت بیمه در یک رشته مشخص بیمه ای فعالیت خواهد کرد یا فعالیت آن عام خواهد بود، اظهارداشت: در حال حاضر به جز یک شرکت، تمامی شرکت ها در همه رشته های بیمه ای در حال فعالیت هستند و طبیعتا شرکت بیمه ای که به بانک مرتبط باشد نیز در تمامی بیمه های اعتباری فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این شرکت بیمه طبیعتا بدنبال فعالیت در تمامی رشته های بیمه ای خواهد بود، گفت: بانک های کشور نیز قرار است تخصصی باشند ولی در همه زمینه ها فعالیت بانکی انجام می دهند.

مدیرعامل بانک قوامین درباره اینکه آیا تاسیس شرکت بیمه این بانک، سهم بیمه کوثر را در بازار نخواهد گرفت، اظهارداشت: تصور نمی کنم این اتفاق روی دهد. فعالیت شرکت بیمه مربوط به بانک قوامین در زمینه بیمه های اعتباری خواهد بود و نباید تاثیر معناداری نیز در جذب سهم بازار بیمه کوثر داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =