عملکرد یکساله سرمایه‌گذاری خارجی/ امضای طیب‌نیا زیر 157 پروژه

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت آمار تفکیکی سرمایه‌گذاری خارجی مصوب کشور در یک‌سال گذشته را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار (ایبِنا) در دوره زمانی (1394.10.01 لغایت 1395.10.01) هیات سرمایه گذاری خارجی 12 مرتبه تشکیل جلسه داد که در مجموع 157 گزارش در خصوص پروژه های سرمایه گذاری خارجی مطرح شد که در نهایت به صدور 113 مجوز سرمایه گذاری خارجی (طرح جدید) و 44 مجوز افزایش سرمایه گذاری یا تغییرات در بنگاه های موجود سرمایه‌پذیر با امضای وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی منتهی شد.

همانگونه که در جدول فوق مشاهده می شود ارزش سرمایه‌گذاری های خارجی در طرح های جدید بالغ بر  11 میلیارد و 333 میلیون دلار و افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در بنگاه های موجود سرمایه‌پذیر 496 میلیون دلار است .

در مجموع حجم مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در دوره پسابرجام 11 میلیارد و 802 میلیون دلار می باشد. فرآیند ورود سرمایه خارجی در طرح های مصوب بتدریج در حال انجام است.

سرمایه‌گذاری خارجی مصوب به تفکیک بخش اقتصادی

طرح های سرمایه گذاری خارجی که به تصویب رسیده است عمدتا در بخش‌های صنعت، نیرو (نیروگاه های تجدیدپذیر)، خدمات (به ویژه گردشگری)، ساختمان و حمل و نقل بوده اند که جزییات آن به شرح جدول شماره (1) است.

جدول شماره 1: آمار سرمایه گذاری خارجی مصوب به تفکیک بخش اقتصادی

در بازه زمانی  (1394.10.01 لغایت 1395.10.01)

 

سرمایه‌گذاری خارجی مصوب به تفکیک استان

همچنین توزیع استانی طرح های سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در دوره مورد نظر  نشان می دهد که این 113 طرح در 27 استان کشور به شکل مناسبی توزیع شده است. توزیع استانی طرح های فوق بشرح جدول شماره (2) است.

سرمایه گذاری خارجی مصوب به تفکیک کشور

کشورهای عمده سرمایه فرست در دوران پسابرجام عمدتا کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و آلمان بوده اند که مشروح آن در جدول شماره 3 ارائه شده است.

برای مشاهده جداول شماره ۲ و ۳ اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =