برگزیت یک فاجعه نبوده و فرانسه باید کشور بعدی باشد

مارین لو پن نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت: بهبود اقتصاد انگلیس پس از برگزیت، به وی برای مذاکره فوری درباره خروج فرانسه از اتحادیه اروپا، در صورت انتخابش اطمینان می‌دهد.

به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ، وی در دیدار با خبرنگاران انگلیسی‌زبان در پاریس گفت: برگزیت یک فاجعه نبوده است و نشانه‌های اقتصادی آن مثبت است.

رهبر جبهه ملی که بر اساس نظرسنجی‌ها به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ماه مه راه خواهد یافت اعلام کرد: فردای انتخابات، به دنبال مذاکره با متحدان اروپایی فرانسه خواهد بود و نتایج آن را به همه‌پرسی خواهد گذاشت.

وی تأکید کرده است که هدفش بازگرداندن چهار عنصر استقلال کنترل مرزها، سیاست اقتصادی، پول و قانون‌گذاری به فرانسه است.

لو پن همچنین افزود: فرانسه باید یورو را کنار بگذارد و از یک واحد پول ملی استفاده کند گرچه نرخ مبادله آن می‌تواند به مکانیسمی مرتبط با واحد پول اروپا متصل باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ادامه اظهاراتش مدعی شد: به این مذاکرات، شش ماه مهلت می‌دهم و اگر در پایان، استقلالمان را به دست آوریم، به فرانسوی‌ها می‌گویم به ماندن در این اروپای مردمی و آزاد رأی دهند.

بر اساس نظرسنجی‌ها، لو پن در نخستین دور از انتخابات ریاست جمهوری که 23 آوریل (3 اردیبهشت 96) برگزار می‌شود در جایگاه دوم قرار می‌گیرد و در انتخابات دور دومِ 7 مه (17 اردیبهشت 96)، از کاندیدای راست میانه، فرانسوا فیلون شکست می‌خورد.

لو پن که حزبش در سال 2014 وامی 9 میلیون یورویی (8.5 میلیون دلار) از روسیه دریافت کرد، می‌گوید از مداخله روسیه در انتخابات کشورش هراسی ندارد.

وی که از حامیان دونالد ترامپ است در این خصوص گفت: هر زمان که سازمان‌ها و نهادهای مالی بزرگ آنچه را می‌خواهند به دست نمی‌آورند، می‌گویند این وضع به دلیل توطئه روس‌ها رخ داده است. این وضع، هر فردی را به خنده می‌اندازد. فکر می‌کنم ترامپ و پوتین روابط دو کشور را ترمیم می‌کنند و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =