جلسه رییس سازمان بورس با مدیران تالارهاى منطقه‌‌اى

نشست تبیین جایگاه تالارهاى منطقه‌اى صبح امروز با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و همچنین مدیران تالارهاى منطقه‌اى برگزار شد.

به گزارش خبرنگار (ایبِنا)، صبح امروز نشستى با عنوان "تبیین جایگاه تالارهاى منطقه‌اى" با حضور شاپور محمدى رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و همچنین مدیران تالارهاى منطقه اى برگزار شد. در این نشست رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن استماع مسائل پیش روى تالارهاى استانى، به ایراد سخن پرداخت.

در ابتداى این دیدار محمدى ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمى رفسنجانى رییس تشخیص مصلحت نظام، به مدیران تالارهاى استانى برای حضور در این نشست، خوش آمد گفت و عنوان کرد: همواره مدیران اجرایى استان‌ها و نمایندگان مجلس شوراى اسلامى به اهمیت و نقش تالارهاى استانى در بازار سرمایه تاکید کرده‌اند.

رییس سازمان بورس نقش تالارهاى استانى در بازار سرمایه را مثبت دانست و گفت: تالارهاى استانى نماد و سفیر بازار سرمایه در مناطق مختلف کشور هستند و یکى از مهمترین وظایف تالارهاى استانى فرهنگ سازى و آموزش حوزه بازار سرمایه است و ما همه تلاش خود را براى افزایش تعامل ارکان بازار سرمایه و نهادهاى مختلف اجرایى با تالارهاى استانى به کار خواهیم گرفت.

محمدى با تاکید بر ضرورت تقویت تالارهاى استانى، به نقش نظارتى آنها اشاره کرد و گفت: رصد بازار سرمایه در راستاى افزایش شفافیت و جلوگیرى از تخلفات استانى مى تواند با کمک تالارهاى منطقه‌اى به حداکثر برسد و نقش و جایگاه این تالارها باید روشن و مشخص باشد.

سخنگوى سازمان بورس به مدیران تالارهاى استانى بازار سرمایه توصیه کرد: حفظ اعتماد فعالان بازار سرمایه مهمترین اصل سازمان است و باید براى آن تلاش گسترده‌ای کرد.

وی افزود: سازمان بورس تا حد توان به توسعه تالارهاى منطقه‌اى کمک خواهد کرد. مردم کشور ما بازار سرمایه را با تالارهاى منطقه‌اى مى‌شناسند و این تالارها مى‌توانند بازوى اجرایى بازار سرمایه در سراسر کشور باشند.

همچنین حسن قالیباف اصل؛ مدیرعامل بورس تهران به مدیران تالارهاى استانى خوش آمد گفت و عنوان کرد: بورس‌هاى منطقه‌اى، نماینده همه بخش‌هاى بازار سرمایه در مناطق مختلف کشور هستند و فعالیت آنها از فرهنگ‌سازى تا فرآیند داد و ستد را در برمی‌گیرد و انصافا در این مسیر تلاش گسترده‌اى نیز داشته‌اند.

وى افزود: بر اساس آمارها حدود ٣٠ درصد معاملات بازار سرمایه در استان ها و مناطق کشور انجام مى شود و همچنین یک میلیون کد سهام دارى از طریق تالار هاى استانى صادر شده است.

مدیرعامل بورس تهران با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازى در بازار سرمایه بیان داشت: تالارهاى استانى ٣٠٠٠ دقیقه برنامه تلویزیونى و ٦٢٠٠ دقیقه برنامه رادیویى تولید کرده اند و ارتباط با دانشگاه ها و برگزارى سمینارها از مهمترین اقدامات فرهنگى آنها بوده است.

وى با بیان اینکه تالارهاى استانى در ٢٢ منطقه فعالیت می‌کنند تاکید کرد: این تالارها مى توانند رشد و توسعه بازار سرمایه را به همراه داشته باشند و باید بیش از پیش به آنها توجه داشت.

در ادامه، امیر هامونى؛ مدیرعامل فرابورس با تاکید بر اینکه گسترش ارتباط فرابورس و تالار هاى استانى یکى از استراتژى هاى مهم فرابورس است گفت: تاکنون ٣٥٠ مورد بازرسى دفاتر کارگزاران استانى از سوى همکاران ما در تالارهاى منطقه‌اى صورت گرفته و نتایج مثبتى به همراه داشته است.

حسینى؛ مدیرعامل بورس انرژى نیز عنوان کرد: وظایف بازار سرمایه به سه دسته توسعه اى، نظارتى و اجرایى قابل تقسیم است و بخش هاى توسعه‌اى و نظارت باید با کمک بورس‌ها و تالارهاى منطقه‌اى صورت گیرد.

وى ادامه داد: پاسخگویى به فعالین استانى بازار سرمایه یکى از مهمترین وظایف تالارهاى منطقه‌اى است که به حفظ اعتماد جمعى منجر خواهد شد.

سعیدى؛ عضو هیات مدیره سازمان بورس، به اهمیت تالارهاى منطقه‌اى اشاره و همچنین بر لزوم برگزارى نشست‌هاى بیشتر براى هماهنگى تالارهاى استانى با سازمان بورس تاکید کرد و افزود: باید به تالارهاى منطقه‌اى کمک کرد تا آنها بتوانند نقش خود را به خوبى ایفا کنند.

گفتنى است، در این نشست موضوعاتى همچنین جایگاه تالارهاى استانى، چالش‌هاى تالارهاى منطقه‌اى و چالش‌هاى فعالین استانى بازار سرمایه، نظارت، افزایش اختیار تالارهاى استانى و نقش این تالارها در تامین مالى بنگاههاى اقتصادى مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =