توقیف محموله 150 تنی قاچاق موز در مرز بازرگان

معاون وزیر کشاورزی از توقیف محموله ۱۵۰ تنی موز قاچاق در مرز بازرگان و کشف آن از طریق سامانه جامع گمرکی خبر داد.

به گزارش ایبِنا، محمدعلی طهماسبی گفت: برخی واردکنندگان این محصول در مرز قصد داشتند کم اظهاری کنند، اما گمرک با هوشیاری با آنان برخورد کرد. با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با قاچاق در بخش میوه همکاری‌های گسترده‌ای انجام شد و باید از فعالیت‌های آنها در این خصوص قدردانی شود.

وی با اعلام اینکه محموله قاچاق موز 150 تنی در مرز بازرگان توقیف شد، افزود: با این کار حجم قاچاق میوه در کشور به شدت کاهش یافت و مانند گذشته دیگر این محصول به راحتی به کشور نمی‌آید.

معاون وزیر کشاورزی ادامه داد: این محموله توسط سامانه جامع گمرکی کشف شده به نحوی که در بررسی سیستمی و الکترونیکی اسناد ارایه شده ترخیص کار توسط مأموران گمرک مشخص می‌شود که ترخیص کار برای انجام تشریفات گمرکی از شیوه‌های متقلبانه استفاده کرده و قصد داشته با انجام اقدامات متقلبانه حقوق و عوارض گمرکی را پرداخت نکند.

مامورأن گمرک بازرگان نسبت به رصد الکترونیکی صاحب کالا اقدام و در بررسی‌های بعدی مشخص می‌شود ترخیص کار از شیوه‌های متقلبانه برای انجام تشریفات گمرکی این محموله استفاده کرده است.

این گزارش می افزاید، در اولین اقدام دستور توقف محموله‌های موز در جریان و موجود صاحب کالا صادر و در اقدامات بعدی دستور قضایی اخذ و پرونده قاچاق توسط گمرک بازرگان تشکیل و جهت پیگیری به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =