برنامه های اشتغالزایی بانک آینده از خرداد ماه عملیاتی می شود

نایب رییس هیات مدیره بانک آینده گفت:با توجه به نام گذاری سال جاری "اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال" این بانک، برنامه گسترش اشتغال به ویژه در حوزه فعالیت‌های خرد، متوسط و اصناف که با هزینه کمتری امکان افزایش تولید و ایجاد اشتغال را دارند، تهیه و به تصویب رساند و از ابتدای خرداد ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.

به گزارش ایبِنا، محمدعلی بهزادان با اشاره به اقدامات این بانک در سال گذشته و همچنین اولویت و اهداف آن در سال جاری، در پاسخ به این سوال که با توجه به فضای کسب و کار ویژه شبکه بانکی در سال 1395، توفیقات بانک آینده را در سال گذشته از بُعد کمی و کیفی چگونه ارزیابی می‌نمایند؟ اظهار داشت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مشارکت کارکنان، اعتماد مشتریان و حمایت سهامداران و دیگر ذینفعان، بانک آینده به موفقیت‌های قابل توجهی در سال 1395 نائل شده ایم.

وی ادامه داد: سرمایه بانک از مبلغ 8,000 (هشت هزار) میلیارد ریال به 16,000 (شانزده هزار) میلیارد ریال رسیده و در حال حاضر حقوق صاحبان سهام به بیش از 21,000 (بیست و یک هزار) میلیارد ریال افزایش یافته است. معهذا، در جهت تقویت استحکام مالی بانک، این سرمایه در 6 ماهه اول سال 1396، به بیش از 30,000 (سی هزار) میلیارد ریال خواهد رسید.

به گفته بهزادان ، بانک آینده در سال 1395 با رشد 14 درصدی در تعداد سپرده‌ها و رشد 16 درصدی تعداد سپرده‌گذاران مواجه بوده‌ که مؤید اعتماد بالای مردم و مشتریان به بانک آینده است به تعبیری دیگر حدود 350,000 مشتری در سال گذشته به شمار مشتریان بانک افزوده شده است. به همین دلیل سپرده‌های مردمی، رشد 50 درصدی نسبت به سال 1394 داشته است.

نایب رییس هیات مدیره بانک آینده ادامه داد: این بانک در سال 1395 در رتبه 18، فهرست 100 شرکت برتر ایران در سال 1395 قرار گرفته و به عنوان شرکت پیشرو، توسط سازمان مدیریت صنعتی انتخاب شد ضمن اینکه بانک آینده در راستای سیاست‌های نظام، حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) را در دستور کار خود قرار داده و بالغ بر 1500 میلیارد ریال در سال 1395؛ به این واحدها پرداخت کرده است.

بهزادان در پاسخ به این سوال که درباره برنامه‌های سال 1396 بانک، توضیحاتی را بفرمایید؟گفت: با توجه به اعلام سال به عنوان "اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال" از سوی مقام معظم رهبری؛ بانک آینده، برنامه گسترش اشتغال به ویژه در حوزه فعالیت‌های خرد و متوسط و اصناف که با هزینه کمتری امکان افزایش تولید و ایجاد اشتغال در آنان میسر است را تهیه و به تصویب رساند و از ابتدای خرداد ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد. حداقل اشتغال پیش‌بینی شده در این طرح، که تعداد قابل توجهی است؛ مشخص شده و سهمیه‌های استانی نیز در حال ابلاغ است.

وی اضافه کرد: اصلاح ساختار مالی بانک با تأکید بر افزایش سرمایه و حضور در حوزه‌های بانکداری اختصاصی، شرکتی و سرمایه‌گذاری از دیگر برنامه‌های بانک در سال 1396 است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =