بورس اوراق بهادار

مدیر عامل بورس کالا از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی مالیات بر درآمد حاصل از فروش خودرو در بورس کالا خبر داد.

حامد سلطانی  نژاد در گفت و گو با  خبرنگار ایبِنا درباره عرضه خودرو در  بورس کالا، گفت: هیات پذیرش بورس کالا عرضه خودرو در بورس کالا را مطرح و مصوب کرد. وی با بیان اینکه بسیاری از خودروها ساختار تک عرضه کننده و عرضه کمی دارد، اظهارداشت: ترجیح این است که قیمت گذاری کالا بر اساس عرضه و تقاضا انجام شود.

وی با اشاره به عرضه سراتو توسط سایپا در بورس کالا تصریح کرد: ایران خودرو نیز به عنوان دومین شرکت خودروساز اقدام به عرضه ۲۵ درصد خودرو تولیدی دنا در بورس کالا کرده است. سلطانی نژاد  تصریح کرد: این امر منجر به بهبود و افزایش تامین مالی برای خودروسازان می شود.

عرضه ۶۵۰۰ دستگاه خودروی دنا در بورس کالا

گروه صنعتی ایران‌خودرو برای نخستین بار در سال جاری، تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی دنا را در بورس کالای ایران عرضه می‌کند.

به گزارش ایبِنا، هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در اینباره گفت: طبق برنامه قرار است در سال جاری ۲۶ هزار دستگاه خودروی دنا تولید شود که ۲۵ درصد میزان تولید معادل ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه آن از طریق بورس کالا عرضه می‌شود.

وی افزود: تقاضای پذیرش خودروی دنا با مشاوره شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در اردیبهشت ماه سال جاری مورد موافقت بورس کالای ایران قرار گرفت. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از دیگر اهداف عرضه دنا در بورس کالا را استفاده از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی مالیات بر درآمد حاصل از فروش، ‌ شفافیت در قیمت و معاملات، انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در مسیر تامین مالی جدید و آزاد سازی قیمت خودرو عنوان کرد.

یکه زارع اظهارداشت: براساس ماده ۱۸ قانون توسعه ابزار ها و نهادهای مالی جدید، دولت مکلف است کالاهایی عرضه شده در بورس کالا را از نظام قیمت گذاری خارج کند. وی تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا موجب کشف قیمت واقعی خودرو خواهد شد، چرا که عرضه و تقاضا موجب تعیین قیمت واقعی محصولات می‌شود. در واقع بورس محل تلاقی عرضه و تقاضا و کشف قیمت منصفانه است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: بزودی عرضه دنا در بورس کالا کلید می‌خورد و عرضه این خودرو در بورس امتحانی برای عرضه خودروهای بعدی است و در صورت موفق بودن این تجربه قطعا محصولات دیگر ایران خودرو نیز وارد بازار معاملات بورس کالا خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =