محمود واعظی وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تلاش‌های مستمر برای پاک سازی و سالم سازی فضای مجازی اشاره کرد و از مسدود شدن سه هزار کانال غیراخلاقی در هر هفته خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی روز یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه های همراه اول در شبکه ملی اطلاعات و در جمع خبرنگاران افزود: تعدادی از این کانال‌ها برای رسیدگی بیشتر به قوه قضاییه معرفی شده‌اند.

عضو هیات دولت یازدهم مسدود شدن این کانال‌ها را در راستای پاک‌سازی فضای مجازی دانست و گفت: درخواست‌های مردمی برای داشتن فضای سالم مجازی سبب شد اقدام‌های لازم صورت گیرد تا مردم بتوانند از این فضا بدون دغدغه استفاده کنند.

واعظی افزود: اعتقاد داریم حتی کانال‌هایی که خشونت را در میان جوانان رواج می‌دهند نیز باید مسدود شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تلاش ها برای افزایش امنیت در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اکنون سیم کارت انارستان طراحی شده که فضایی امن برای جوانان و کودکان فراهم کرده است.

وی از تلاش بخش‌های مختلف برای افزایش امنیت شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: مرکز ملی فضای مجازی، نیروی انتظامی وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات در این زمینه گام‌های خوبی برداشته‌اند.

واعظی بر امن بودن شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و افزود: امنیت در این شبکه باید به گونه‌ای باشد که هکرهای خارجی نتوانند آسیب وارد کنند.

وزیر ارتباطات شبکه ملی اطلاعات را زیر ساختی داخلی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی دانست و بیان کرد: شبکه به گونه ای طراحی شده که اگر اتفاق خارجی رخ داد بتواند خود را اداره کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =