• ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • کد خبر: 72840
مسعود کرباسیان

رییس کل گمرک ایران برنامه عملیاتی سال ۹۶ را که با محوریت شعار سال " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" تدوین شده، به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش ایبِنا، مسعود کرباسیان که پیش‌تر در دو سال اخیر با اعمال الگوی اقتصاد مقاومتی توانسته به اهداف این الگوی اقتصادی در گمرک تحقق بخشیده و زمینه لازم را برای توسعه آن فراهم کند، برنامه عملیاتی گمرک را در سال جاری برای تحقق دیگر اهداف اقتصاد مقاومتی به معاونین، مدیران و ناظرین این نهاد ابلاغ کرد.

برنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران با نگاه و تاکید بر شعار سال و بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی، اولویت ها و اهداف تعیین شده در سند راهبردی سازمان، نقشه راه اصلاح نظام اداری و دولت الکترونیک، تکالیف برنامه ششم و منشور حقوق شهروندی تنظیم شده است.

همچنین در این برنامه، برای موفقیت هر چه بیشتر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به برنامه های ستاد مبارزه با مبارزه با قاچاق کالا و ارز توجه شده است. تنظیم برنامه ۹۶ گمرک جمهوری اسلامی ایران که با مطالعه برنامه های کلان کشورو هماهنگ با آنها انجام شده، اجرای صحیح و به موقع پروژه ها را در چشم انداز خود داشته است.

رییس کل گمرک ایران در این ابلاغیه که در ۵ بند تنظیم شده، دفاتر ستادی، ادارات کل و گمرکات  اجرایی را ملزم کرده است، تعریف دقیقی از فعالیت های مربوط به هر پروژه ارایه کنند وبرای سهم و زمانبندی اجرای هر فعالیت با معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل هماهنگ باشند.

در بندی دیگری از این ابلاغیه آمده، لازم است متولیان پروژه‌ها فردی را برای مدیر پروژه تعیین کرده و آن را به معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل معرفی کنند.

بر اساس برنامه عملیاتی سال جاری گمرک جمهوری اسلامی ایران،  مدیران پروژه ها باید هر سه ماه یکبار از وضعیت و پیشرفت پروژه ها به معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل گزارش دهند.

این ابلاغیه تاکید کرده است که ارایه گزارش تنها برای مدیران پروژه ها نیست و گمرکات اجرایی ضمن داشتن التزام به همکاری لازم  در اجرای فعالیت مرتبط با پروژه توسعه "گمرک الکترونیک و یکپارچه با تمرکز بر پنجره واحد تجاری بین المللی" با دفتر فاوا می بایست در خصوص دو پروژه " اعمال مدیریت یکپارچه گمرکی در کلیه مبادی گمرکی" و "ایجاد تسهیلات مناسب جهت تکریم ارباب رجوع" گزارش های سه ماهه خود را ارایه دهند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران در برنامه سال جاری این سازمان معاونت برنامه ریزی و امور بین الملل را ملزم کرده، ضمن نظارت بر اجرای صحیح پروژه ها گزارش های پیشرفت را از واحد های متولی اخذ کرده و به شورای معاونین تحویل دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =