• ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • کد خبر: 74824
پول

شاخص بورس کشورهای آسیایی روز سه شنبه به بالاترین سطح معاملاتی خود در ١٠ سال گذشته رسید و سبب تقویت بازار بورس و افزایش قیمت دلار آمریکا شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، معاملات دلار آمریکا امروزی و فردایی روز گذشته تحت تأثیر کاهش طلای جهانی(اونس طلا) و تقویت بورس آسیا و نیز سیاستهای پولی و بانکی مربوط به ارز مسافرتی و سود بانکی شاهد افزایش سرمایه گذار در این بخش بود.

 با افزایش سرمایه گذار در بخش دلار و سکه معاملات دلار دیروز در ساعت١٤:٣٠با قیمت ٣٩١٣٠ریال تسویه خورد البته معاملات فردایی دلار آمریکا در ساعت ١٥:٦ به طور غیر منتظره افزایش یافت. در حالی که دلار نفسهای پایانی خود را میکشید و به استراحت ثبات و آرامش میرفت شاهد بودیم صرافی بانکها قیمت هر دلار را برای صرافیها ٣٩٠٧٠ ریال و برای اشخاص ٣٩١٢٠ ریال قیمت گذاری و اعلام کردندو این امر سبب افزایش ٢٠ ریالی به رقم اعلام شده قبلی بانک شد.

 افزایش ٢٠ ریالی صرافی بانک‌ها به بازار دلار شوک وارد کرد و سبب شد قیمت دلار از ٣٩١٣٠ ریال به ٣٩١٨٠ ریال  پیشروی کند.

 این روند افزایش در حالی بود که در ساعت ١٤:٥٤ قیمت دلار آزاد ٣٩١٨٠ ریال در حال معامله بود که با اعلام قیمت دلار توسط صرافی بانک ها برای صرافی ها ٣٩٠٥٠ ریال  و اشخاص ٣٩١٠٠ ریال سبب کاهش قیمت دلار آزاد از ٣٩١٨٠ ریال به ٣٩١٣٠ ریال شده بود.

 در ادامه معاملات دلار فردایی که با قیمت ٣٩١٣٠ ریال تسویه خورده بود معاملات شروع و تا ساعت ٢١ شب ادامه پیدا کرد و در اتاق معاملات تلگرامی سرمایه گذاران دلار با قیمت ٣٩٢١٠ ریال معامله و به پایان رسید.


 تاثیر بازاربورس و تحولات منطقه ای و آسیایی و جهانی

 به دنبال فروکش کردن نگرانی ها از آزمایش موشکی کره شمالی و میزان خسارات طوفان ایرما در شهر میامی ایالت فلوریدا آمریکا شاخص بورس کشورهای آسیایی افزایش و سبب تقویت مجدد دلار شد.

لازم بذکر است که تقویت دلار فردایی به دلایلی حائر اهمیت و افزایش پیدا کرد که رشد شاخص بورس اس اند پی ٥٠٠، وال استریت آمریکا یک درصد افزایش یافت و تقویت اوراق بهادار ٢ساله آمریکا با ٢/١٢٩ درصد روبرو شد و هر دلار آمریکا هم به ١٠٩/٣٥  افزایش پیدا کرد.

همچنین میانگین شاخص ٤٧ بورس جهانی نیز با افزایش روبرو شد که یک رکورد جدید در٢ ماه اخیر به حساب می آید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =