علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هماهنگی های لازم بین بانک مرکزی، قوه قضاییه و وزارت اقتصاد درباره بازپرداخت سپرده های مردمی در موسسات غیرمجاز گفت: برای این موضوع به فرمول مشخصی رسیده ایم.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، علی لاریجانی که در جلسه علنی امروز مجلس و در واکنش به تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه سخن می گفت، این موضوع را بیان کرد.

قاضی پور در جلسه علنی امروز اظهار داشت: براساس اصل ۸۸ قانون اساسی اگر یک چهارم کل نمایندگان درباره یک یا چند وظیفه از رئیس جمهوری سوال کنند پس از امضای نمایندگان باید سوال از رئیس جمهوری به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

وی افزود: نمایندگان این روند را در رابطه با سپرده های بانکی انجام دادند و شما به عنوان رئیس مجلس، مسعود پزشکیان را مسئول این موضوع معرفی کرده اید که چندین جلسه نیز برگزار شد؛ اما متاسفانه تجمعات از مقابل بانک مرکزی خارج شد و در مقابل قوه قضائیه و مجلس تجمعات دیگری برگزار شد که نشان می دهد برخی افراد این مردم را تحریک می کنند که البته مردم نیز حق دارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یا امروز سوال ما را اعلام وصول کنید یا اینکه رئیس جمهوری دوستانه توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کند.

لاریجانی گفت: در مورد بانک ها(موسسات غیرمجاز) پیگیری ها متوقف نشده و از زمانی که شما و" علی وقف چی" نماینده زنجان در مجلس به جد پیگیر این موضوع بودید، مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس نیز جلساتی را برگزار کرد و مشخص شد که بین بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و قوه قضائیه هماهنگی های لازم انجام شود تا اموالی که گرفته شده به مرور با دستور قاضی آزاد شود و به مردم پرداخت شود.

لاریجانی ادامه داد: جلسات متعددی برگزار شد و به فرمولی رسیده ایم که انجام می شود و اگر مشکلی به وجود آید باز هم پیگیر می شویم تا رفع شود؛ لازم به ذکر است آن تعهدی که در ابتدا داده ایم پیگیری و عملی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =