بورس

شاخص بورس آسیا در روز جمعه رکورد خود در ۱۰ سال اخیر را حفظ کرد؛ اما دلار در برابر ارزهای اصلی سر افکنده شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، شاخص بورس آسیا در روز جمعه به دلیل گمانه زنی از روند مثبت اقتصاد جهانی باز هم بیشترین سیر صعودی خود در ۱۰ سال اخیر را حفظ کرد؛ این در حالی است که سرمایه گذاران نسبت به انتشار آمار اقتصادی پیش رو آمریکا و برگزاری کنگره حزب کمونیست چین در هفته آینده و به دنبال آن اتخاذ تصمیمات اقتصادی همچنان محتاط هستند و این روند منجر به جلوگیری از افزایش بیشتر سهام بورس شده است.  

البته شاخص بورس وال استریت آمریکا در روز پنج شنبه کمی کاهش داشت؛ اما میانگین شاخص بورس کشورهای جهان در ۴۷ بازار بورس با رکورد ربرو شده و از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۷ درصد رشد نشان می دهد.

این در حالی است که به گفته تحلیلگران اقتصادی، شاخص بورس ها با افزایش درآمدها در جهان در ارتباط است و روند صعودی بورس ها تداوم خواهد داشت. در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن با ۰.۱۵ درصد افزایش روبرو شد؛ ضمن اینکه از ابتدای ماه جاری میلادی تا کنون ۳.۵ درصد رشد ر ثبت کرده است.

بورس «نیکی» ژاپن هم ۰.۲ درصد بالا آمد که روند صعودی بورس این کشور به بیشترین سطح خود در ۲۱ سال اخیر رسیده است. در بازار جهانی ارز، هر دلار آمریکا با یک دهم درصد اوفت ارزش در برابر ۶ سبد اصلی ارزهای جهان به ۹۲.۹۷۰ واحد رسید که در طول هفته جاری ۹ دهم درصد از ارزش خود را از دست داده است و یورو هم به ۱.۱۸۴۹ دلار کاهش پیدا کرد؛ اما در مجموع در طول هفته جاری میلادی در برابر دلار تقریبا یک درصد جهش نشان می دهد. همچنین هر ین ژاپن با کمی روند کاهشی در برابر دلار روبرو شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =