مجلس

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کارگروهی متشکل‌از اعضای کمیسیون‌ های اجتماعی، بهداشت و درمان، اقتصادی و برنامه و بودجه برای رفع چالش‌های ایجادشده در مسیر صندوق بازنشستگی خبر داد.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، رسول خضری با اعلام این خبر گفت: تاکنون این کارگروه جلسات متعددی را با مسئولان مربوطه برگزار کرده، و مطالباتی که این صندوق‌ها از دولت داشته را به طور جدی پیگیری می‌کند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مطالبات شامل حق بیمه‌ایی است که ۳ درصد سهم دولت و ۲۰ درصد سهم کارفرماست، که تاکنون دولت حتی یک ریال هم برای آن پرداخت نکرده و این معضلات بسیاری را ایجاد کرده است.

وی افزود: سونامی ورشکستگی صندوق بازنشستگی، یکی از مواردی بوده که در جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی به عنوان یکی از مشکلات جدی که در یکی دو سال آینده با آن مواجه خواهیم بود، مطرح شده و بر اساس نتایج بررسی‌ها، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، به زودی با چالش جدی در این مورد مواجه خواهیم شد.

خضری با اشاره به اینکه موضوع نظارت بر صندوق‌های بازنشستگی و مدیریت سهامداری و مالی آنها بجای بنگاه‌داری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: این طرح یک فوریتی که برای بررسی این مهم ارائه داده‌ایم، دارای ۷ ماده بوده، که یکی از آنها به بحث ادغام این صندوق‌ها پرداخته است، چراکه در تمام دنیا به منظور دستیابی به موفقیت روی موضوعاتی اعم‌از ادغام صندوق‌ها، عدالت اجتماعی و یکپارچه‌سازی نظام آموزشی اشتراک نظر دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه تجمیع صندوق بازنشستگی و بیمه‌ها از مهم‌ترین اهداف این کارگروه ویژه است تاکید کرد: آنچه مسلم است بیمه‌های درمانی با صندوق بازنشستگی گره خورده‌اند و نمی‌توان برای آنها تفکیکی قائل شد، ضمن اینکه این مهم از جمله موضوعاتی است که قرار بود دولت برای آن لایحه بیاورد، چراکه جزء سه چالش اصلی کشور است و در کنار بحث محیط زیست، مدیریت منابع آب و بیکاری از ابرهای چالش‌های کشور به شمار می‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی موضوع صندوق بازنشستگی را در دستورکار خود قرار داده و تاکنون نیز جلساتی را با مسئولان سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، بازنشستگی و تامین اجتماعی برگزار کرده است.

وی افزود: همچنین کمیسیون‌های بهداشت، اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات نیز به عنوان کمیسیون‌های فرعی به بررسی این موضوع پرداخته‌اند، در نهایت این کمیسیون ها گزارشی را از نتایج حاصل شده در صحن علنی ارائه خواهد داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =