محمدحسین فرهنگی

عضو هیات رییسه مجلس گفت: کمرنگ کردن نقش ارزهای غربی از جمله دلار در مبادلات با ترکیه آغاز شده و امیدواریم در مراحل بعدی با سایر کشورها از جمله روسیه و آذربایجان توافقاتی در این زمینه داشته باشیم.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، محمدحسین فرهنگی، در خصوص حذف دلار در مبادلات بین‌المللی ایران با سایر کشورها، اظهارداشت: موضوع برجام از آغاز با تهدید بدعهدی آمریکایی‌ها مواجه بود و حتی در زمان رییس جمهور سابق آمریکا برخی از تحریم‌های جدید تمدید و اعمال شد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آن مقطع زمانی با اجماعی که آنها موفق شده‌ بودند علیه ایران ایجاد کنند مواجه بودیم، گفت: جریان اتفاقات اخیر عملا آن اجماع را برای حداقل مدتی طولانی منتفی کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای مهم در پیش ‌روی ما برای کاهش اثرگذاری تحریم‌ها کمرنگ کردن نقش ارزهای غربی از جمله دلار است، اضافه کرد: با توافقی که با ترکیه صورت گرفته این کار آغاز شده و امیدواریم در مراحل بعدی موفق شویم با کشورهای مانند روسیه و سایر کشورهای همسایه مانند آذربایجان در این راستا توافقاتی را داشته باشیم و نقش ارزهای غربی مخصوصا دلار را بی‌اثر کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =