رمضانعلی سبحانی فر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته اقتصادی بین ایران و روسیه گفت: ایجاد بانک مشترک بین کشورها به‌منظور تسهیل مبادلات با استفاده از واحد پولی دو کشور بسیار اثرگذار است.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، رمضانعلی سبحانی‌فر در خصوص حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تاثیر آن در کاهش اثرگذاری تحریم‌ها، گفت: یکی از بهترین ‌راه‌ها این است که با کشورهایی که مبادلات اقتصادی خوبی داریم مانند روسیه و کشورهای اوراسیا توافقاتی در خصوص حذف دلار از مبادلات داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز در منطقه اوراسیا، کشورها می‌توانند با یکدیگر مبادلات خوب و اثرگذاری را بر اقتصاد منطقه داشته باشند، افزود: این کشورها می‌توانند یک پول واحدی را برای مبادلات فی‌مابین خود ایجاد کنند و یا اینکه معاهدات پولی بین یکدیگر منعقد کنند.

انتخاب یورو به عنوان واحد مبادله پولی می‌تواند تاثیرات تحریم‌ها را کاهش دهد

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مذاکراتی را در این خصوص با برخی کشورها از جمله روسیه داشته‌ایم، ادامه داد: انتخاب یورو به عنوان واحد مبادله پولی می‌تواند تاثیرات تحریم‌ها را کاهش دهد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد بانک مشترک بین کشورها به‌منظور تسهیل مبادلات با استفاده از واحد پولی دو کشور اثرگذار است، عنوان کرد: کشورهایی که تحت تحریم‌ها قرار گرفته‌اند می‌توانند با یکدیگر توافقاتی داشته باشند تا با حذف دلار از اثرگذاری تحریم‌ها بکاهند.

درحال حاضر روسیه و کره‌جنوبی توافقاتی برای حذف دلار داشته‌اند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه گروه پارلمانی ایران و روسیه در این زمینه صحبت‌های زیادی را داشته‌اند، افزود: در سفر دکتر لاریجانی به روسیه دو طرف بر تشکیل کمیته هایی در سطح پارلمانی توافق کردند، تا روابط اقتصادی و گره‌های موجود را با ایده‌ها و شیوه‌های بهتر برطرف کنند.

رئیس گروه دوستی ایران و روسیه، در پایان با تاکید بر اینکه از دکتر لاریجانی درخواست کرده‌ام تا کمیته‌ای را در این زمینه بین گروه دوستی ایران و روسیه تشکیل دهیم تا ایده‌های جدید مانند شیوه‌های مبادله کالا و پرداخت پول را بررسی کنیم، خاطرنشان کرد: درحال حاضر روسیه و کره‌جنوبی توافق‌هایی را در این زمینه داشته‌اند و ما نیز می‌توانیم با استفاده از این فرصت سطح روابط کشورهای منطقه را ارتقاء دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =