صندوق توسعه ملی

قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع این صندوق برای اشتغال روستایی در انتظار هماهنگی با بانک ها است.

به گزارش ایبِنا به نقل از فارس، علیرضا صالح در مورد اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به موضوع اشتغال روستایی، اظهار داشت: این طرح در رابطه با اشتغال روستایی در دولت تصویب شد و وزارت کار اکنون در حال هماهنگی با بانک‌ها برای آورده و سهم آنها است تا پس از نهایی شدن در سازمان برنامه و بودجه، برنامه را به صندوق توسعه ارائه کند.

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی افزود: طبق مصوبه دولت باید میزان و سهم آورده بانک‌ها به صندوق توسعه ملی ارائه شود و این مساله باید در هفته جاری نهایی می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: هیأت امنای صندوق توسعه ملی نیز اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار را تصویب کرده‌اند و منتظر انجام هماهنگی امور بانکی است.

صالح در مورد اینکه دسترسی به منابع صندوق برای دولت چگونه است، گفت: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای دولت ممنوع است، فقط تسهیلات به نهادهای غیردولتی و بخش خصوصی خواهد بود و نهادهای عمومی غیردولتی نیز حداکثر ۲۰ درصد از سرجمع می‌توانند استفاده کنند.

وی در مورد تکالیف بودجه سال ۹۶ صندوق عنوان کرد: این تکلیف ۲.۳ میلیارد دلار بود که پرداختی به صورت ماهانه انجام می‌شود و به تناسب منابع وارده اختصاص می‌یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =