بورس

معاملات بازار سهام امروز در حالی تحت تاثیر ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ از سوی رییس جمهور به مجلس به پایان رسید که شاخص بورس با ۳۸ واحد افزایش به مرز ۹۱ هزار و ۲۰۰ واحد نزدیک شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، در روزی که لایحه بودجه سال ۹۷ از سوی حسن روحانی رییس دولت دوازدهم به مجلس ارائه شد واکنش سهامداران در بورس به این اتفاق تاثیر گذار اقتصادی مثبت بود به طوری که داد و ستدهای تالار شیشه ای امروز باعث شد تا شاخص کل بورس با ۳۸ افزایش به ۹۱ هزار و ۱۹۸ واحد دست پیدا کرد.

رشد دسته جمعی شاخص ها

آمارهای معاملاتی نشان می دهد که در روز جاری به جز شاخص بازار اول سایر نماگرهای بازار سهام با افزایش روبرو شدند. بر این اساس شاخص کل با ۳۵ واحد رشد به ۹۱ هزار و ۱۹۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۲ واحد افزایش به ۲۹ هزار و ۲۳۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۱ واحد صعود به ۹۸ هزار و ۸۱۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱.۶۸ واحد کاهش به ۶۴ هزار و ۷۸۰ واحد، شاخص بازار دوم با ۲۳۷ واحد رشد به ۱۹۴ هزار و ۲۰۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۲۳ واحد رشد به ۱۷ هزار و ۶۷۴ واحد و شاخص قیمت هم وزن با ۱۷ واحد افزایش به ۱۳ هزار و ۳۲۸ واحد رسید.

نمادها تاثیر گذار

در همین حالی در روز جاری نمادهای «شپنا با ۹۰ واحد، شتران با ۲۹ واحد و های وب با ۲۶ واحد» بیشترین تاثیر مثبت و چهار نماد «فارس با (۴۶) واحد، ومعادن با (۲۰) واحد، کگل با (۱۹) و رمپنا با (۱۴) واحد» بیشترین تاثیر منفی را در شاخص از خود بر جای گذاشتند اما به هر حال این متغییر در انتهای معاملات دومین روز کاری بورس با رشد همراه شد.

روز سبز صنایع

در روزی که اوضاع خرید و فروش ها با یک روند متعادل همراه بود شاخص های صنایع نیز به جز شاخص کانه فلزی که با ریزش همراه شد، با افزایش روبرو شدند به گونه ای که شاخص های «اطلاعات و ارتباطات با ۹ واحد معادل ۴.۹۸ درصد به ۲۰۴ واحد، فرآورده های نفتی  با ۶۳۱۷ واحد معادل ۲ درصد به ۳۱۸ هزار و ۵ واحد، محصولات کاغذ با ۲۲۳ واحد معادل ۱.۸۳ درصد به ۱۲ هزار و ۴۱۹ واحد، ذغالسنگ با ۲۳ واحد معادل ۱.۶۳ درصد به یک هزار و ۴۳۷ واحد، محصولات فلزی با ۳۱۳ واحد معادل ۱.۲۹ درصد به ۲۴ هزار و ۶۱۱ واحد و کانی غیرفلزی با ۱۶ واحد معادل ۰.۷۳ درصد به دو هزار و ۳۱۰ واحد» با رشد و تنها شاخص «کانه فلزی با (۱۷۱) واحد معادل (۰.۹۷) درصد به ۱۷ هزار و ۴۸۶ واحد» با کاهش مواجه شد.

افزایش و کاهش قیمت سهم ها

همچنین آمار معاملات امروز نشان می دهد که قیمت نمادهای «شدوص، کهمدا، های وب، ثاژن، قزوین، حتوکا و فنوال» با افزایش قیمت و نمادهای «فایرا، بکاب، کطبس، شسینا، خموتور، قشیرین، فمراد و وتوصا» بیشترین کاهش قیمت را در تالار شیشه ای شکل دادند.

رفت و برگشت نمادها            

بر اساس این گزارش، با دستور ناظر بازار، در معاملات امروز نماد شرکت‌های «قند مرودشت، سخت آژند، سیمان کردستان، سرمایه‌گذاری توسعه و عمرام کرمان، ‌ پتروشیمی زاگرس، اوراق مشارکت تبریز، اوراق اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت دوم در نماد صایتل» باز و نماد معاملاتی داروسازی شهید قاضی متوقف شد.

بر اساس این گزارش در پایان معاملات امروز بورس، در ۶۲ هزار نوبت، ۶۳۳ میلیون سهم به ارزش ۱۶۲ میلیارد تومان در تالار شیشه ای معامله شد و ارزش بازار به ۳۶۴ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =