هکرها

گروه «آی بی» که در حوزه پیشگیری از جرائم سایبری فعالیت دارد، اعلام کرد که از یکسال و نیم قبل یک گروه هکری ناشناخته به سرقت ۱۰ میلیون دلار از عابر بانک های جهان پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، گروه «آی بی» مستقر در مسکو که در حوزه پیشگیری از جرائم سایبری و کلاهبرداری فعالیت می کند، اعلام کرد: در سال های اخیر یک تیم هکری ناشناخته اقدام به سرقت تقریبا ۱۰ میلیون دلار از حداقل ۱۸ بانک و عمدتا بانک های آمریکایی و روسی کرده است. این هکرها با هدف قرار دادن سیستم های انتقال بین بانکی اقدام به خالی کردن حساب ها کرده اند.

این شرکت امنیتی هشدار داد که از ۱۸ ماه پیش این حملات سایبری شروع شده و پول ها از طریق عابربانک های به سرقت رفته و پیش بینی می شود این حملات تداوم داشته باشد و بانک های مستقر در آمریکای لاتین هدف بعدی آنها باشد.

اولین حمله سایبری توسط این گروه ناشناخته در بهار سال ۲۰۱۶ میلادی به شبکه بین بانکی «استار» که بزرگترین سیستم انتقال پیام بانکی متصل به عابر بانک ها در بیش از ۵ هزار سازمان در ایالات متحده است، انجام گرفت.

گروه «آی بی» اعلام کرد که همچنان به بررسی برخی از حوادثی که هکرها در مورد چگونگی انتقال پول از طریق سیستم بانکی سوئیفت تمرکز کرده بودند، پرداخته است؛ اما اطلاعات بیشتری را در مورد میزان موفقیت آنها منتشر نکرد.

بر پایه این گزاش سوئیفت در ماه اکتبر اعلام کرده بود که هکرها همچنان سیستم پیام رسان بین بانکی آن را هدف قرار داده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =