بودجه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال ۹۷ گفت: با وجود شرایط رکودی در اقتصاد کشور، درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده روند رو به رشدی دارد اما این موضوع به معنی افزایش نرخ مالیات نیست.

وی ادامه داد: بخشی از افزایش درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده، مربوط به مهار فرارهای مالیاتی است تا با انجام این مهم، درآمد حاصل شود.

وصول ۵هزار میلیارد تومان مالیات از فرارکنندگان مالیاتی

 پورابراهیمی داورانی افزود: سازمان مالیاتی در بررسی چند مورد پرونده مالیاتی در ماه های ابتدایی سال ۹۶ و با بررسی تراکنش های بانکی، ۵هزار میلیارد تومان مالیات وصول کرده است که عملا این میزان مالیات مربوط به اشخاصی است که تاکنون یک ریال مالیات پرداخت نکرده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: روند شناسایی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بصورت جدی آغاز شده و دولت قصد دارد انجام این مهم را در سال آینده ادامه دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی می شود معادل ۴۰ الی ۵۰ درصد میزان مالیات قابل وصول مربوط به فرار مالیات در اقتصاد کشور بوده که این موضوع بیانگر این است افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه به معنی رشد نرخ مالیات کشور نیست و به مفهوم افزایش فشار مالیاتی واحدهای اقتصادی و کارمندان نیست بلکه تلاش می شود با سیستم های جامع اقتصادی از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =