• ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • کد خبر: 78975
فرابورس

شاخص کل فرابورس در آخرین روز کاری هفته منتهی به ۲۴ آذرماه با ۱۱ پله صعود، سقف جدیدی را به ثبت رساند و تحت تاثیر مثبت سه نماد «مارون»، «هرمز» و «ذوب» با سبزپوشی در ارتفاع ۱۰۴۲ واحدی قرار گرفت.

به گزارش ایبِنا، به موازات صعود آیفکس در روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه، شاهد افزایش چشم‌گیر حجم و رشد ارزش مبادلات فرابورس با دادوستد بیش از ۹۰۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۴ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس بودیم. در این میان بازارهای اول و دوم میزبان جابه‌جایی بیش از ۷۳۱ میلیون سهم به ارزش بالغ بر یک هزار و ۹۱ میلیارد ریال بودند که حدود نیمی از این میزان حجم و ارزش به نماد «ذوب» اختصاص یافت.

بازار پایه

همچنین معاملات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال افزون بر ۱۵۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال در بالغ بر ۱۴ هزار نوبت دادوستدی منتهی شد. معامله‌گران در بازار اوراق با درآمد بیش از دو میلیون ورقه را دست به دست کردند که ارزش بیش از دو هزار و ۵۸۶ میلیارد ریالی را به دنبال داشت.

از جمله رویدادهای مهم این بازار در روز جاری، آغاز پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی فروردین چهارم به منظور تامین مالی جهت طرح تحول سلامت با قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال در نماد معاملاتی «سلامت ۶» بود که در روز نخست از مهلت سه‌روزه، بیش از دو میلیون ورقه به ارزش بالغ بر دو هزار میلیارد ریال از مجموع ۲۰ میلیون ورقه «سلامت ۶»، پذیره‌نویسی شد. این اوراق چهارساله (معادل ۴۸) ماه بوده و نرخ آن ۱۷ درصد سالانه تا سررسید اعلام شده است که هر ۶ ماه یک‌بار سود آن به دارندگان این اوراق پرداخت می‌شود.

بازار اوراق تسهیلات مسکن

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز خریداران و فروشندگان اوراق تسه، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در نمادتسه ۹۶۰۸ مربوط به اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان‌ماه ۹۶ رقم زدند. در مجموع تابلو تسهیلات مسکن در آخرین روز کاری هفته میزبان مبادله افزون بر ۷۱ هزار ورقه به ارزش بیش از ۵۳ میلیارد ریال بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =