• ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  • کد خبر: 79059
فرابورس ایران - کراپ‌شده

بیش از ۴۰۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال امروز در فرابورس معامله شد که حدود ۹ میلیارد ریال از این ارزش ناشی از پذیره‌نویسی ‌اوراق مرابحه در نماد «سلامت۶» بود.

به گزارش ایبِنا، شاخص فرابورس امروز با ۱۳ واحد رشد به ۱۰۵۶ واحد رسید که این اتفاق تحت تاثیر مثبت ۹ واحدی دو نماد «مارون» و «زاگرس» از گروه محصولات شیمیایی بود.

حجم و ارزش معاملات

حجم و ارزش دادوستدهای فرابورس نیز رشد چشم‌گیری را به همراه داشت که ناشی از رشد حجم و ارزش مبادلات در بازار اوراق با درآمد ثابت با مبادله بیش از ۱۰ میلیون ورقه به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال بود.

این افزایش حجم و ارزش در تابلو اوراق با درآمد ثابت ناشی ادامه پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی فروردین چهارم در نماد معاملاتی «سلامت ۶»  در دومین روز از مهلت سه روزه بود.

 گفتنی است در روز نخست از این پذیره‌نویسی بیش از دو میلیون ورقه به ارزش بالغ بر دو هزار میلیارد ریال از مجموع ۲۰ میلیون ورقه «سلامت ۶»، پذیره‌نویسی شد. بدین ترتیب تا امروز جمعا پذیره‌نویسی ۱۱ میلیون ورقه سلامت ۶ انجام شده و یک روز از مهلت سه‌روزه نیز باقی مانده است.

بازارهای اول و دوم

در سمت دیگر بازار و در بازارهای اول و دوم، دادوستد بیش از ۲۳۲ میلیون ورقه به ارزش نزدیک به ۵۳۴ میلیارد ریال انجام شد که بیشترین حجم و ارزش مبادلات در این بازار به نماد «ذوب» اختصاص یافت.

ادامه مبادلات سهام، در بازار پایه به نقل‌وانتقال بیش از ۱۴۵ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۲۳۱ میلیارد منتهی شد که نماد «شلرد» به لحاظ بیشترین میزان حجم و ارزش معاملاتی صدرنشین این بازار شد.

اوراق تسهیلات مسکن

خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن نیز در روز جاری بیش از ۷۰ هزار ورقه تسه را به ارزش افزون بر ۵۲ میلیارد ریال دست به دست کردند و بیشترین اقبال را نسبت به امتیاز تسهیلات مسکن آبان‌ماه ۹۶ نشان دادند.

در پایان نگاهی به جدول بیشترین افزایش و کاهش قیمت‌ها در میان نمادهای فرابورسی نشان می‌دهد که نمادهای «ودی» و «غپآذر» بیشترین رشد قیمتی را تا سقف حدود ۵ درصدی به همراه داشتند. در سمت مقابل نمادهای «ثالوند» و «دسانکو» بار بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =