شاخص

ادامه رونق معاملات بازار سهام در روز جاری باعث شد تا شاخص بورس با ۷۱۳ واحد رشد برای نخستین بار وارد کانال ۹۷ هزار واحدی شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، رکوردشکنی های تالار شیشه ای این روزها تمام شدنی نیست به طوری که در پایان دومین روز معاملاتی هفته جاری شاخص کل بورس با رشدی بیش از ۷۰۰ واحد، کانال ۹۷ هزار واحد را نیز فتح کرد.

در مقابل ارزش بازار نیز  به رقم  بی سابقه ۳۹۰ هزار میلیارد تومان دست پیدا کرد که نشان از وجود نقدینگی تازه در تالار شیشه ای است.

افزایش شاخص ها

بر اساس این گزارش، شاخص های معاملاتی روز جاری با رشد مواجه شدند به طوری که آمارهای معاملاتی نشان می دهد که شاخص کل با ۷۱۳ واحد صعود به ۹۷ هزار و ۵۲۹ واحد، معادل ۰.۷۴ درصد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۲۸ واحد رشد به ۳۱ هزار و ۲۵۸ واحد، معادل ۰.۷۴  درصد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۶ واحد افزایش به ۱۸ هزار و هشت واحد، معادل ۰.۲۱ درصد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۷ واحد افزایش، معادل ۰.۲۱ درصد به ۱۳ هزار و ۵۷۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۸۸ واحد صعود معادل ۰.۶۶ درصد به ۱۰۵ هزار و ۷۳۱ واحد، شاخص بازار اول با ۵۷۴ واحد معادل ۰.۸۳ درصد رشد  به ۶۹ هزار و ۸۳۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۶۳ واحد صعود معادل ۰.۵۷ درصد، به ۲۰۴ هزار و ۷۶۷ واحد رسید.

تاثیر نمادها بر نماگر

از سویی دیگر آمارهای معاملاتی نشان می دهد امروز۷ نمادهای «فارس با ۷۸ واحد، شتران با ۷۳ و شپنا با ۶۶ واحد، شبندر با ۶۴ واحد، مبین با ۵۳ واحد، شخارک با ۴۹ واحد و وامید با ۴۴ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس از خود برجای گذاشتند.

نوسان آرام شاخص صنایع

افزون بر این صنایع بورسی امروز با اندکی نوسان مواجه بودند به طوری که شاخص های « فرآورده های نفتی  با ۱۱۱۶۶ واحد رشد معادل ۳.۱۹ درصد به ۳۶۰ هزار و ۸۵۲ واحد، بازارهای مالی با ۲ واحد افزایش معادل ۳.۰۷ درصد به ۶۶ هزار واحد، تامین آب، برق، گاز با ۵ واحد افزایش معادل ۲.۲۷ درصد به ۲۲۳ واحد، قند و شکر  با ۱۵۰ واحد رشد معادل ۱.۶۵ درصد به ۹ هزار و ۲۹۰ واحد، خودرو  با ۲۵۱ واحد رشد معادل ۱.۳۸ درصد به ۱۸ هزار و ۴۶۴ واحد، چند رشته ای صنعتی  با ۱۰۹ واحد  افزایش معادل ۱.۱۸ درصد به ۹ هزار و ۳۵۰ واحد و کاشی و سرامیک با (۲۸) واحد افت معادل (۱.۳۸) درصد به ۲ هزار و ۱۹ واحد، رسید.

بازگشایی و توقف نمادها

از سویی دیگر نمادهای معاملاتی شرکت‌های «پتروشیمی داراب، کود شیمیایی اوره لردگان، حق تقدم همراه اول، گروه‌سرمایه‌گذاری سایپا، لیزینگ رایان سایپا، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، بورس کالا، سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، حق تقدم استفاده نشده گروه فن‌آوا، بیمه سرمد، سرمایه‌گذاری ساختمان نوین، پتروشیمی فسا، تأمین مسکن جوانان» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌ «سیمان هگمتان» متوقف شد.

ترین های قیمتی

این گزاش حاکی است، در بخش افزایش و کاهش نوسان بهای سهام، قیمت سهام نمادهای «شخارک، امید، شبهرن، تکمبا، شتران و ختوفا» با رشد قیمت و ۷ نماد «دسبحان، کترام، فایرا، وخارزم، کلوند، شدوص و ثاباد» با بیشترین کاهش قیمت در داد و ستدها مواجه شدند.

بر اساس این گزارش در پایان معاملات روز جاری بازار سهام، در ۷۰ هزار و ۲۹ نوبت معاملاتی، ۹۹۶ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۲۵۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش به ۳۹۰ هزار و ۱۸۳ میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =