فرابورس

علاوه بر دست به دست شدن بالغ بر ۳۳۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال در معاملات امروز فرابورس، آیفکس شاخص این بازار با رشد ۹ واحدی به ۱۱۰۵ واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، در سومین روز کاری هفته بازارهای اول و دوم میزبان نقل‌وانتقال بیش از ۲۱۳ میلیون سهم به ارزش مبادلاتی بالغ بر ۶۴۹ میلیارد ریال بودند که بیش از ۶۰ درصد از حجم و بالغ بر ۳۰ درصد از ارزش کل مبادلات مربوط به این دو بازار بود.

در بازارهای اول و دوم همچنین مبادله‌گران با دادوستد بیش از ۹۲ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۸۱ میلیارد ریال بیشترین حجم مبادلاتی را در نماد «ذوب» رقم زدند. نماد «زاگرس» نیز بالاترین ارزش مبادلاتی را در این میان به خود اختصاص داد.

بیشترین افزایش قیمت

همچنین عنوان بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «شلیا» و «فزرین» ثبت شد؛ این در حالی است که نمادهای «وگستر» و «اتکام» با بیشترین کاهش قیمتی مواجه شدند.

از سوی دیگر نگاهی به دادوستدهای صورت‌گرفته در تابلو مبادلاتی بازار پایه حاکی از جابه‌جایی بیش از ۱۰۱ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۵۴ میلیارد ریال در این تابلوهاست که در ۱۲ هزار و ۹۸۸ نوبت معاملاتی صورت گرفته است.

بازار تسهیلات مسکن

همچنین معامله‌گران در بازار تسهیلات مسکن خریدوفروش ۸۷ هزار و ۹۱۱ ورقه تسه به ارزش بیش از ۶۴ میلیارد ریال را رقم زدند. در عین حال بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز معاملات امروز را با نقل‌وانتقال حدود ۶۷۳ هزار ورقه به ارزش ۶۴۲ میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

نگاهی به معاملات این بازار حاکی از آن است که اسناد خزانه اسلامی مربوط به بودجه سال ۹۶ در نماد «اخزا ۶۰۲» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده است. نرخ موثر بازده تا سررسید این سری اسناد خزانه در پایان معاملات امروز به ۱۶.۱۱ درصد و نرخ بازده ساده آن به ۱۵.۷ درصد رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =