فرابورس

پس از دو بار تمدید، امروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد۱» به پایان رسید و این نماد با ۱۱ هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان نمادهای بازارهای فرابورس بدست آورد.

به گزارش ایبِنا، در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری بالغ بر ۱۲۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۲۵ میلیارد ریال جابه‌جا شد که نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس با ۹۰ میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و سهامی ذوب‌آهن با بیش از ۳۸ میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز نزدیک به ۸۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۱۳ میلیارد ریال داد و ستد شد. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن امروز شاهد دست به دست شدن بیش از ۵۵ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از ۳۷ میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن بهمن ۹۶ با حجم حدودا ۳۴ هزار ورقه‌ای و ارزشی نزدیک به ۲۳ میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت.

در بازار اوراق با درآمد ثابت، امروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد۱» به پایان رسید و در مجموع نیز بیش از ۱۳.۵ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال در این بازار معامله شد.

از سوی دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز امروز شاهد جابه جایی بیش از ۵.۵ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۷۱ میلیارد ریال بود. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله اعتماد آفرین پارسیان در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات ایستاد.

همچنین در معاملات روز جاری، نماد «ارفع» متعلق به شرکت آهن و فولاد ارفع با بیش از یک واحد، قوی‌ترین اهرم منفی بر شاخص کل بود که پس از آن به ترتیب نمادهای «ذوب» و «زاگرس» قرار داشتند.

در نهایت در پایان معاملات روز جاری، شاخص کل با نزول تقریبا سه پله‌ای کمی بالاتر از ارتفاع ۱۰۸۰ واحدی قرار گرفت و با دادوستد ۲۳۲  میلیون ورقه، ارزش معاملات  فرابورس ایران به حدود ۱۳ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =