• ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • کد خبر: 83552
میوه

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی از تصویب قیمت میوه شب عید در ستاد تنظیم بازار خبر داد.

به گزارش ایبِنا، علی اوسط هاشمی با اشاره به اینکه قیمت میوه شب عید ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت بازار خواهد بود، اظهارداشت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار تعیین قیمت میوه شب عید به استان‌ها واگذار شده و قیمت بازار هر چه باشد کارگروه‌ها ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت بازار تعیین و عرضه خواهد کرد.

وی افزود: میوه مورد نیاز شب عید در مدرن‌ترین و بهترین سردخانه‌ها در ۳۱ استان کشور ذخیره سازی شده است. رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: میوه تنظیم بازار با برچسب اصالت تنظیم بازار، عرضه می‌شود و مصرف کنندگان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه می‌توانند موارد را به سازمان بازرسی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گزارش دهند.

هاشمی افزود: برای بسته بندی مناسب میوه‌ها ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده، اما هزینه سبد از مصرف کنندگان دریافت نمی‌شود و هزینه آن از وزن میوه کسر خواهد شد. وی گفت: تعاونی‌های مصرف محلی وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های لشگری و کشوری می‌توانند در صورت تقاضا میوه دریافت و به صورت مستقیم عرضه کنند.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: از امروز رسما در سردخانه‌ها برای تحویل و توزیع میوه شب عید باز می‌شود. هاشمی گفت: ۷۰ درصد پول باغداران پرداخت شده است و مابقی نیز پرداخت خواهد شد.

عرضه میوه عید در ۱۸۰ مرکز در استان تهران با قیمت مصوب 

همچنین مدیرعامل تعاونی استان تهران گفت: میوه شب عید در ۱۸۰ مرکز شهر تهران و شهرستان‌های استان از امروز عرضه می‌شود. عباس سیاح، با اشاره به اینکه عملیات ترانزیت میوه در پنج غرفه بزرگ در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران انجام می‌شود افزود: در سطح شهر تهران ۵۰ غرفه برای عرضه میوه شب عید آماده سازی شده است.

وی گفت: علاوه بر این در ۱۵ شهرستان نیز ۱۳۰ غرفه برای عرضه میوه شب عید با قیمت تصویب ستاد تنظیم بازار فعال خواهند بود. مدیرعامل تعاونی استان تهران افزود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو پرتقال تامسون سوپر ۱۸۰۰ تومان وقیمت هر کیلو سیب قرمز و زرد شهرستان دماوند نیز ۲۷۰۰ تومان است.

سیاح تاکید کرد: قیمت پرتقال و سیب شب عید براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۵ درصد پایین‌تر از قیمت بازار است؛ بنابراین قیمت‌های اعلام شده قطعی نیست و احتمال دارد قیمت کاهش یابد. وی گفت: پرتقال و سیب بصورت خرده فروشی نیز عرضه می‌شود و توزیع تا پس از تعطیلات نوروز ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =