حمله سایبری

یک کارشناس امنیت سایبری گفت: هدف حملات سایبری به مراکز داده و زیرساخت‌های ایران کشور روسیه و اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکا بوده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا ، مرکز مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای (ماهر) متعلق به مجموعه سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد، حملات سراسری و هدفمند به زیرساخت ها و مراکز داده داخلی در ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه شب گذشته مورخ  هفدهم فروردین ماه ۹۷  باعث شد تا در سرویس اینترنت اختلالاتی گسترده ایجاد شود و برخی از سایت‌های مهم و اصلی از دسترس خارج شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که  حملات به وسیله مرکز ماهر کنترل شده است، از رفع ۹۵ درصدی مشکل ایجاد شده در مسیریاب‌ها و سرورها در حملات اخیر خبر داد که نشان می‌هد این مشکل به زودی به صورت کامل رفع و تمامی سایت‌‎های غیر فعال شده دوباره به حالت سرویس دهی عادی باز خواهند گشت.

بهروز کمالیان، کارشناس امنیت سایبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره حمله سایبری شب گذشته گفت: حمله سایبری  روز گذشته علاوه بر ایران در چند کشور دیگر به خصوص کشور روسیه به صورت سراسری و هدفمند در شبکه زیرساخت و برخی از دیتاسنترهای مهم کشور  با استفاده از یک امکان پیش‌فرض در سوییچ‌های  سیسکو به منظور نشان دادن اعتراض به نتیجه انتخابات ایالات متحده آمریکا بوده است.

وی تاکید کرد: بر اساس جزئیات منتشر شده از محتوای قرار گرفته در تنظیمات startup-config روترهای آسیب دیده باید گفت که حمله هکرها، کشور روسیه بوده است و در این میان برخی دیگر از کشورها دچار مشکلات سایبری  شده اند چرا که هکرها با ترسیم پرچم آمریکا و نوشتن عبارت Don't mess with our elections اعتراض خود نسبت به دخالت‌های احتمالی سایبری روسیه در انتخابات آمریکا را نشان داده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =